HDP heyeti yarın Davutoğlu ile görüşecek

HDP Grup Başkan Vekili ve Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, yarın Meclis Başkanlığı seçimi için adayları Dengir Mir Mehmet Fırat ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceklerini, Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan haber beklediklerini

HDP heyeti yarın Davutoğlu ile görüşecek
HDP Grup Başkan Vekili ve Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, yarın Meclis Başkanlığı seçimi için adayları Dengir Mir Mehmet Fırat ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceklerini, Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan haber beklediklerini söyledi.
MHP ile görüşmeyeceklerini belirtip, HDP'yi yok saydıklarını söyleyen MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye tepki gösteren Baluken, "6 milyon oyu yok hükmünde saymak her siyasetçinin harcı değil. Birçok devletten daha büyük bir nüfus ve yok hükmünde. Vallahi Bravo. Ayakları yere basan realist siyaset budur işte" dedi. DHA muhabirine konuşan HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, Meclis Başkanı seçimleri ile ilgili Meclis Başkanı adayları Dengir Mir Mehmet Fırat ile yarın saat 14.30'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceklerini, Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan haber beklediklerini söyledi. Baluken, Meclis Başkanlığı seçimi için MHP ile görüşmeyeceklerini, bunun nedeninin de MHP Lideri Bahçeli'nin HDP'yi yok hükmünde sayması ve HDP'ye yönelik eleştirileri olduğunu ifade etti. Baluken, HDP heyetinde Meclis Başkan adayı Fırat'ın yanı sıra kendisinin ve HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın olacağını söyledi. Baluken, MHP'ye yönelik eleştirilerini ise sosyal medya hesabından yaptı. Baluken, MHP'nin Meclis Başkan adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun partilerini ziyaret etmemesi ile ilgili, 'Ekmeleddin İhsanoglu partimizi ziyaret etmeyecekmiş! HDP olarak tüm çalışmalarımıza ara verecek düzeyde büyük bir üzüntü ve şok içindeyiz :)' dedi. Daha önce Cumhurbaşkanı adayı olan İhsanoğlu ile ilgili eleştirilerini sıralayan ve bu konuda CHP'yi de eleştiren HDP'li Baluken, şöyle devam etti: 'Ekmek için Ekmeleddin doğru ama eksik sloganmış! Sloganın başına tek kelime getirince tam oluyor. Benim favorim 'Faşizm' ekmek için Ekmeledin Ekmeleddin'e oy veren milyonlarca sol, sosyal demokrat arkadaş, oyları ve öngörüleri ile ne kadar gurur duysalar azdır! Bu arada böylesine değerli bir ırkçı kadroyu siyaset dünyamıza kazandıran CHP'yi de muhteşem öngörüden dolayı minnet ve şükranla anıyoruz. D. Bahçeli'nin HDP'yi yok hükmünde sayması da bence rekorlar kitabına girmeli! 6 milyon oyu yok hükmünde saymak her siyasetçinin harcı değil! 6 milyon kişi! Birçok devletten daha büyük bir nüfus ve yok hükmünde. Vallahi Bravo! Ayakları yere basan realist siyaset budur işte!!! Sn. Bahçeli içeride 6 milyon HDP'liyi anladık da (dış politikayı anlamak için) dışarıda hangi milyonları yok saymalı acep !!! Bizi yok sayanlara 6 milyondan biri olarak soruyorum; Bu dahiyane çözüme katkı için biz ne yapabiliriz? Gerçekten yok mu olalım? Yoksa varken yokmuş gibi mi davranalım? 'Ya yok ol ya da terk et' gibi bir şeye mi kafa yoralım? Veya 6 milyon olarak kendi kendimizi mi yasaklayalım? Biz bu işi çözemedik. Yok sayanların önerilerini özellikle rica ediyoruz!"
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER