Erdoğan’dan Sürpriz Atama! Bakan Yardımcısı Oldu

Atama kararlarının yayımlandığı Resmi Gazete'de sürpriz bir karar yer aldı. Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararda, Beyoğlu eski Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Erdoğan’dan Sürpriz Atama! Bakan Yardımcısı Oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk Akreditasyon Kurumuna ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığına 15 yıl Beyoğlu Belediye Başkanı yapmış Ahmet Misbah Demircan atandı.

Söz konusu atamalar 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince yapıldı.

Ahmet Misbah Demircan Kimdir?

1967 yılında İstanbul'un Kasımpaşa semtinde doğdu. Aslen Rizeli olup, Rize Sütlüce köyünden. Ateşli hutbeleriyle meşhur din adamı ve yazar Ali Rıza Demircan'ın oğlu. İlköğrenimini Piyalepaşa İlköğretim Okulunda, lise eğitimini Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nde tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans üstü eğitimini tamamladı. Arapça ve İngilizce bilen Ahmet Misbah Demircan, 1996 yılında Ferda Hanımla evlendi. Bu evlilikten Zeynep, Rana ve Neva adında 3 kızı oldu. Demircan 2004 ile 2019 yılları arasında Beyoğlu Belediye Başkanı görevlerinde bulundu.

AA

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 13:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat duran
Murat duran - 1 ay Önce

Neden biz olduk bu maaş kesintisinden sesimizi çıkartamıyoruz işten atarlar diye ama Allah razı olsun urfa fanatikten sesimizi duydu inşAllah bizi yarı yolda bırakmaz sınız

Ahmet
Ahmet - 1 ay Önce

Ne oluyorsa garibanlara çalışan insanlara oluyor

SIRADAKİ HABER