Erbaş: Şeker Bayramı Diye Bir Bayram Yok

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Şeker bayramı diye bir bayram yok, bu Ramazan Bayramı'dır. Çocuklara şeker verildiği için bayramın adı şeker bayramı olmaz" dedi.

Erbaş: Şeker Bayramı Diye Bir Bayram Yok

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "şeker bayramı" kullanımının yanlış olduğunu savunarak "Şeker bayramı diye bir bayram yok, bu Ramazan Bayramı'dır. Çocuklara şeker verildiği için bayramın adı şeker bayramı olmaz" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ramazan Bayramına ilişkin Twitter'dan açıklamalarda bulundu. Ramazan Bayramı'nın şeker bayramı diye ifade edilmesinin yanlış olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Erbaş, şu ifadeleri kullandı:

"Bayramı Tatil Olarak Görmeyelim"

"Şeker bayramı diye bir bayram yok, bu Ramazan Bayramı'dır. Çocuklara şeker verildiği için bayramın adı şeker bayramı olmaz. Bu bir ibadettir. Bu ramazanın kutsiyetine biraz hafiflik getiriyor. Bu şekilde kullananlar bundan vazgeçsinler"

"Bayramı tatil olarak görmeyelim, çünkü bu bir ibadettir. Büyüklerimizi, sevdiklerimizi ziyaret edelim. Hatırı sorulmamış hiçbir hasta, gönlü alınmamış hiçbir yaşlı bırakmayalım. Yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümleriyle bayramımıza bir kat daha anlam katalım"

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER