18 Temmuz 2013 Perşembe 00:00
Ele Verir Talkını Kendi Yutar Salkımı
banner23

FA­İZ lo­bi­si için atıp tu­tan an­cak fa­iz­le­rin ar­tı­rıl­ma­sı­na ye­şil ışık ya­kan Er­do­ğan, bu kez kre­di kart­la­rı­na tak­tı. Hal­ka, “K­re­di kar­tı fa­lan al­ma­yı­n” çağ­rı­sı yap­tı. Oy­sa ger­çek şu:

2 yıl ön­ce çe­ki­len fo­toğ­raf­lar­da, Er­do­ğa­n’­ın cüz­da­nın­da üçten faz­la kre­di kar­tı ol­du­ğu gö­rü­lü­yor. Ya­ni, ken­di­si de, eğer ip­tal et­tir­me­diy­se, bu kre­di kart­la­rı­nı kul­la­nı­yor.

Cüzdanında en az üç kredi kartı taşıyor

Başbakan Re­cep Tay­yip Er­do­ğan, şe­hit ai­le­le­riy­le yap­tı­ğı if­tar­da fa­iz dı­şı ge­lir­ler­le abat olan bir lo­bi­nin bu­lun­du­ğu­nu id­di­a et­ti. Er­do­ğan, “Şu kre­di kart­la­rı fi­lan fa­lan di­yor­su­nuz ya­… Bun­la­rı al­ma­yın. Bun­lar­dan öde­di­ği­niz pa­ra­lar, sa­de­ce bir ban­ka­ya ve­re­ce­ği­niz, isim ver­mi­yo­rum 600 mil­yon, 1 yıl­da. Ge­li­ri, fai­zin dı­şın­da.Bu­nun ya­nın­da Zi­ra­at, Halk ve Va­kıf­ba­n’­ın bü­tün top­lam ge­lir­le­ri 600 mil­yon li­ra­” de­di. An­cak mil­le­te kart kul­lan­ma­yın çağ­rı­sı ya­pan Baş­ba­ka­n’­ın söy­le­dik­le­riy­le yap­tık­la­rı bir­bi­ri­ni tut­ma­dı­ğı or­ta­ya çık­tı. Çün­kü Er­do­ğan da kre­di kar­tın­dan vaz­ge­çe­me­yen­ler­den. Ya­kın­dan gö­rün­tü­le­nen Baş­ba­kan Er­do­ğa­n’­ın cüz­da­nın­da mil­let­ve­ki­li kim­lik kar­tı, SSK emek­li kar­tı­nın ya­nı sı­ra en az 3 ban­ka­ya ait kre­di kar­tı bu­lu­nu­yor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.