"Diktatör Rejimine Karşıyız"

Bağımsız Suriye Kürtleri Derneği, Suriye’de devam eden çatışmaların 6. Yılında Şanlıurfa’da toplanarak diktatör rejimine karşı olduklarını açıkladılar.

 Özel bir otelde gerçekleşen basın toplantısına çok sayıda Suriye Kürt Muhalifleri ve Bağımsız Suriye Kürtleri Derneği üyeleri katıldı. Burada yapılan basın bildiriminde Diktatör rejimine karşı olunduğu bildirildi.

 Açıklamada; “ Bağımsız Suriyeli Kürtler Derneği, hiçbir partiye mensup olmayan ve toplumun tüm kesimlerinden oluşmaktadır. Özgür onurlu devrime inanan insanlardır. Barışçıl bir şekilde Kürt vatansever insanın sesini yerli bölgesel ve evrensel platforma ulaştırmaya hedefleyen bir dernektir. Dernek siyasi sosyal ve gelişim alanlarda faaliyet göstermektedir. Kürt meselesini demokratik ve çoğulculuk çerçeveleri içinde tüm vatandaşların ve toplumu teşkil eden kesimlerinin eşit ve bütün olarak çözümünü görmektedir. Dernek, sivil, barışçıl bir demektir. Terörün tüm biçimlerini destekleyenleri Suriye yönetimi ve taraftarları İŞİD, AL-KAİDE ve Kürt toplumunda ki uzantılara karşıdır ve kınamaktadır. Kürt konseyi ve Kürt ulusunu haklarını savunan tüm örgütlerin destekleyicisidir ve bunlarla bütünleşmektedir. Ayrıca bizim siyasi karşıtlarımız tüm Suriye devrimini desteklemeyen güçlerdir bunlardan da demokrat birlik partinin Kürt toplumuna ve bütün SURIYE toplumu oluşturan kesimlere karşı uyguladığı siyasi ve askeri yaptırımlara karşıyız ve biz Kürtlerin IRAN RUSYA ve SURIYE diktatör rejiminde maşa olmasına karşıyız” ifadelerine yer verildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2016, 10:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamud
Hamud - 3 yıl Önce

Tırro bunlar. Bi cacık olmaz bunlardan. Savaş zamanı TR ye kaçıp şimdi ortalıkta gevezelik yapan tipler bunlar.

SIRADAKİ HABER