"Daha önceden de Muhtarlar Nikah kıyıyordu"

Başbakan Bin Ali Yıldırım'ın Resmi Nikahları Müftü, Muhtar ve İmamlarında kıyacağını açıklaması üzerine Şanlıurfa Muhtarlar Dernek Başkanı ve Ertuğrul Gazi Mahalle Muhtarı İbrahim Halil Haktankaçmaz, bu kararın yerinde olduğunu ifade ederek, böylece Belediyelerin yükünün azalacağını söyledi.

"Daha önceden de Muhtarlar Nikah kıyıyordu"

 Başbakan Bin Ali Yıldırım’ın Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Muhtar, Müftü ve İmamların Resmi Nikahları kıymasının önünü açacak açıklamayı yapması üzerine, Muhtarlar bu açıklamadan memnun kaldı.

 Eski yıllarda da Muhtarlar tarafından Nikahların kıyıldığını belirten Şanlıurfa Muhtarlar Dernek Başkanı ve Ertuğrul Gazi Mahalle Muhtarı İbrahim Halil Haktankaçmaz; “ Daha önceden de köy muhtarları nikâh kıydırıyordu, tekrar muhtarlara verilmesi doğaldır ve yerinde bir karardır. Muhtarların Nikah Kıyma işlemleri ile Belediyelerin iş yükünü azalmış olur. Muhtarlardan Resmi Nikah kıyma yetkisinin alınması doğru değildi, bu yetkinin muhtarlara verilmesi Tabii ki iyi olur. Belediyelere ödenen nikah kıyma ücretinin de yasal olarak muhtarlara verilmesi gerekmektedir. Bu anlamda Sayın Başbakanımıza bu kararından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER