Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Belediye Başkanlarına Uyarı!

Bazı belediyelerin sendika değiştirme baskısı uyguladığını kaydeden Erdoğan, “Sizden ricam işçileri siyasi kanaatlerinden, sendikacılığından dolayı ayrıştırmayın. Kucaklayıcı davranın” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Belediye Başkanlarına Uyarı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Partili belediye başkanlarından Genel Merkez ile iletişimi koparmamalarını, karşılaştıkları sıkıntıları ve taleplerini Yerel Yönetimler Başkanlığına mutlaka bildirmelerini istediği belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün Genel Merkez'de partisinin büyükşehir ve il belediye başkanları ile yaptığı toplantıda belediyelerin borçları ve işten çıkarmalar gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre, eski belediyecilik tecrübelerini başkanlarla paylaşan Erdoğan “Belediye başkanlığından gelme bir siyasetçi olarak sizleri en iyi benim anlayacağımı düşünüyorum. 1994'te kazandığım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını ömrüm boyunca da gururlanacağım bir vazife olarak gördüm” dedi.

Toplantıda işçi çıkarmaları ve belediyelerin borçları da gündeme geldi. Her gün çeşitli şehirlerdeki belediyelerle ilgili sendika değiştirme baskısı, işten atma, tehditlere kadar pek çok vicdan yaralayıcı haberlerle karşılaştığını söyleyen Erdoğan “Sizden ricam işçileri siyasi kanaatlerinden dolayı, sendikacılığından dolayı ayrıştırmayın. Kucaklayıcı davranın” diye konuştu.

Borçları Bitirin

Toplantıda, bazı belediye başkanları borç yüklerinden dolayı endişelerini dile getirdi. Başkanlar, belediyeleri borçlu teslim aldıklarını belirtirken; belediye gelirlerinin de arttırılmasını istedi. Erdoğan, kendisinin de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde göreve başladığında büyük borç yüküyle karşı karşıya geldiğini hatırlatarak, “Borçlarımızı sabırla ödedik. Sizler de borçlarınızı bitirin ve yeni projeler üretin. Birçok projeye maddi destekte de bulunacağız” ifadelerini kullandı. Yeni kaynaklar üreterek borçların aşılabileceğini vurgulayan Erdoğan'ın, bakanlara da, başkanların projelerinin desteklenmesi talimatını verdiği öğrenildi.

Vergiden Pay

Toplantıda, başkanlar bazı alanların imara açılması konusunda belediyelere destek verilmesi, Millî Emlak Genel Müdürlüğü'nün kentsel dönüşümde rezerv alanları noktasında yardımcı olması konularını da dile getirdi. Ayrıca, Meclis'te görüşmeleri devam eden konaklama vergisinden elde edilecek gelirin bir kısmının belediyelere aktarılması da talep edildi.

Seçimi Alman İçin Ben Geldim, Yetmiyor Mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, geçtiğimiz hafta, partisinin eski il başkanları ile yaptığı toplantıda dikkat çeken diyalogların yaşandığı öğrenildi. Toplantıda söz alan eski bir il başkanının “Genel Merkez'in kapıları bize kapalı” demesi üzerine Erdoğan'ın “Bu partinin MYK ve MKYK'sı var. İl başkanları ile her ay düzenli olarak bir araya geliyoruz. Bizi diğer partilerle karıştırmayın” dediği belirtildi. Erdoğan'ın, bir başka il başkanının “Genel Merkez seçim sürecinde bizi arayıp sormadı. Bölgemize de gelmedi” sözlerine ise “Onlar gelmediyse ben vardım. Senin seçimi alman için ben geldim, yetmiyor mu?” cevabını verdiği ifade edildi.

Barış Pınarı İle Dünyada Sembolleştik

Cumhurbaşkanı, partisinin Ankara İl Başkanlığı toplantısına katılanlara cep telefonu aracılığıyla seslendi. Erdoğan, “Şu anda bu iktidar, Barış Pınarı Harekâtı'yla dünyada sembolleşmiştir, kendini ispat etmiştir. Burada bütün terör örgütlerine karşı nasıl bir mücadele verdiğini ortaya koymuştur” dedi.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2019, 08:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail
ismail - 3 hafta Önce

Belediyeyi borçlu bırakan belediye başkanları ve ailelerinin mal varlıkları incelenir ve mal varlıklarına el konulursa sıkıntı biter.

işçi
işçi - 3 hafta Önce

Allah senden 1 milyon sefer razı olsun cumhurbaşkanım Allahım ömrüne ömür katsın inşAllah

Eyyubiye belediyesi personelleri magdur
Eyyubiye belediyesi personelleri magdur - 2 hafta Önce

Eyyubiye belediyesi calışanları magdur maasları kesildi mevcut baskan söz verdi canlı yayında düzelticem duzeltmedi urfada siyasiler bos birsey yapmiyor ankara duy

SAYIN REİSE
SAYIN REİSE - 2 hafta Önce

SAYIN REİS URFADKİ HİÇBİR BAŞKAN URFAYA URFALIYA HİZMET VERMİYO GİDENLERDE GELENLERDE AYNI SADECE BİRAZ FAKKI BABA HİZMET VERMİŞDİ,BİZ SENİN İÇİN OY VERDİK VERİYOZ YOKSA MEVCUT VE GEÇMİŞ BAŞKANLARA BİR OY VERMEYİZ BUNLARIN TEK YAPDIGI YANDAŞLIK ADAM KAYIRMA VE BOŞ REKLAM BAŞKADA BİŞEY YOK HALKDA ARTIK BIKTI BUNLARDAN, SİZİ SANIRIM YANLIŞ YÖNLENDİRİYOLAR BAŞKANLAR SANKİ HERŞEY GÜLLÜK GÜLÜSTANLIK DEGİL HALK BIKTI BUNLARDAN SİZİN İÇİN SİZİ SEVDİGİMİZ İÇİN OY VERDİK HİZMETDE SINIFTA KALDILAR SANIRIM URFANIN KADERİ YOLLARIN HALİNE BAKIN ÇARPIK KENTLEŞMEMİ DESEK YENİ YAPILAN İMAR ALANLARINDADA ÇARPIK KENTLEŞMELER VAR URFADA HATIR GÖNÜL ADAM KAYIRMA HEP VARDI BİTMEDİ BİTMEZDE

murat aktaş
murat aktaş - 2 hafta Önce

BAŞKANLAR YESİN İÇSİN GEZSİN Bİ MAŞUK YOLUNU BİTİREMEDİLER RES BUNLARA BİŞEY DEMİYOMU HABERİ YOKMU ACABA HİZMETDE SIFIRLAR DİE

Urfalı zaza
Urfalı zaza @murat aktaş - 2 hafta Önce

Kardeş belediye bürokratları ile diğer kelli felliler iyi paslaşıyor. Adam oturduğu binanın su işini ve kilit taşını Karaköprü belediyesine yaptırıyo. Sen sade vatandaş bekleki yolun yapılsın.

GÖREVLI YOK MU?
GÖREVLI YOK MU? - 2 hafta Önce

Magduriyetlerin diz boyu oldugu bir ortamda sessiz kalınamaz reis urfanin vekilleri birsey yapmiyor

SIRADAKİ HABER