Çocuğu Kreşte Olan Çalışan Anne Babalar Pazartesi Yandı

Milli Eğitim Bakanlığı, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile Kaymakamlıklar aracılığı ile yayınladığı bildiride referandum sonrası normal okulların yanı sıra anaokullarının da bir gün tatil ilan edildiğini açıkladı. Bu tebliğ ellerine ulaşan veliler ise haftanın ilk iş günü çocuklarını nereye bırakacaklarını düşünüyor.

Çocuğu Kreşte Olan Çalışan Anne Babalar Pazartesi Yandı

Tebliğde “16 Nisan 2017 pazar günü yapılacak olan halk oylaması seçimi ile ilgili olarak Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarının 17 nisan pazartesi günü tatil edilmesine ilişkin yazı ekte gönderilmiştir. Bilgilerinizi ve ekte gönderilen ilgi yazı doğrultusunda gereğinin yapılmasını rica ederim” yazılı.
ANAOKULLARI NEDEN TATİL?

Bu tebliğ üzerine anaokullarını aradık. Görüştüğümüz okul yetkilileri tebliğ gereği okulun kapalı olacağını, gerekçesinin ise öğretmenlerin sandık görevlisi olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirildiğini açıkladı.
ÇALIŞAN ANNE BABA NE YAPACAK?

Anaokullarına az önce ulaşan bu tebliğ sonrası haberdar edilen çalışan veliler ise şimdiden kara kara düşünmeye başladı. Referandum sonrası anaokullarının tatil edilmesi işyerlerinin ise faal durumda olacak olması milyonlarca anne babanın durumunu zora soktu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER