BİR CAMİ YAPAMADILAR!’

Şanlıurfa’da yıllardır yapımı ve inşaatı devam eden kentin en büyük camisi olarak tanıtılan hatta reklam için İbrahim Tatlıses’in bile getirildiği Mevlana Celaleddin-i Rumi Cami ve Külliyesi inşaatı bir türlü bitmek bilmiyor.

BİR CAMİ YAPAMADILAR!’
 Umut DELİ

Şanlıurfa’da yıllardır yapımı ve inşaatı devam eden kentin en büyük camisi olarak tanıtılan hatta reklam için İbrahim Tatlıses’in bile getirildiği Mevlana Celaleddin-i Rumi Cami ve Külliyesi inşaatı bir türlü bitmek bilmiyor.

   7 Nisan 2012 yılında ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in de gelerek bizzat eliyle demirini bağladığı Camii inşaatı adeta kaderine terk edildi. Hayırseverlerin ve iş adamların destekleriyle yapılması planlanan fakat istendiği gibi olmayan çalışmalar maddi imkansızlık nedeniyle yarım kaldı. Bazı işlerin sadece çalıştığı 5 Bin kişilik Mevlana Celaleddin-i Rumi Cami ve Külliyesi inşaatının halen bitmemesinden dolayı çevre esnafı da tepki göstermeye başladı.

 Şanlıurfa İl Müftülüğünün de Diyanet işleri Başkanlığından maddi desek istediği fakat bir türlü iletilemediği inşaat çalışmasında aksamalar halen devam ediyor. Şanlıurfa’nın en büyük ve ilk 4 minareli camii özelliğini taşıyan çalışmaların aksamasına tepki gösteren esnaf ve vatandaşlar: “ Burası camii olarak yapılacağını duyduğumuzda çok sevindik. Urfa’nın en büyük camisi ve külliyesi alacak idi fakat her nedense çalışmalar bir duruyor, bir devam ediyor. Sorduğumuz zamanda bize maddi sıkıntılardan kaynaklandığını söylüyorlar. Oysaki temeli atmak için İbrahim Tatlıses geldi hani nerede bir cami Urfa’da yapılamıyorsa bu çok ayıp. Yetkililer bir an önce buna destek olsun Urfa’ya yakışmıyor bu olay” Diyerek tepki gösterip çağrıda bulundular.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2015, 11:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELMAN
SELMAN - 4 yıl Önce

şimdiye kadar ne kadar bağış yapılmış ve ne kadar harcama yapılmış önce bunu resmi evraklarla sunsunlar ondan sonra vatandaş elinden geleni yapar.

SIRADAKİ HABER