Binbir Surat Kazım Her Yerde Aranıyor!

İşadamlarını ve köylüleri, kendisini 'Oğuz Öztürk' diye tanıtıp dolandıran Kazım Sarıgül'ün tezgahı deşifre oldu. Alparslan Türkeş’in mezarı başında ve MHP’li siyasilerle çektirdiği fotoğrafları “güven aşılamak” için kullandığı belirtilen Sarıgül’ün MHP'den sonra da İYİ Parti’ye yöneldiği öğrenildi. İki yıldır kayıplarda olan Sarıgül, her yerde aranıyor.

Binbir Surat Kazım Her Yerde Aranıyor!

MHP'li siyasiler ve bazı illerin valileriyle fotoğraflar çektiren Kazım Sarıgül isimli şahış, bunları kullanarak Türkiye'nin dört bir yanında işadamları ve köylüleri dolandırdı. Sarıgül’ün dolandırıcılık çarkı, işadamı Süleyman Çakır’ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı başvuru ile deşifre oldu. Soruşturma başlatan başsavcılık, şüpheli Kazım Sarıgül hakkında ‘dolandırıcılık’ ve ‘güveni kötüye kullanma’ suçlarından 3 yıl 6 aydan 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. İki senedir kayıplarda olan Sarıgül hakkında yakalama kararı da çıkarıldı. Sarıgül’ün MHP'den sonra da İYİ Parti’ye yöneldiği, partili yöneticilerle samimi görüntüler verdiği öğrenildi.

MHP'li Arzu Erdem de bilmeden dolandırıcı Sarıgül'ün dolaylı kurbanı oldu.

Kendini Kapıda Karşılatmış

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; dolandırıcı Kazım Sarıgül, işadamı Süleyman Çakır'ı büyük maddi zarara uğrattı. Çakır’ın şirketi olan Ekol Enerji, Ezgi Plastik isimli bir firmayla iş ortaklığına girişti. Çakır, bu firmanın sahibi olan Cömert Demir vasıtasıyla kendisini “Oğuz Öztürk” diye tanıtan Sarıgül’le tanıştı. Kendisini işadamı olarak pazarlayan dolandırıcı Kazım Sarıgül, MHP ile üst düzey ilişkileri olduğunu belirterek iş organizasyonunu üstüne aldı. Sarıgül, güven tesis etmek için Çakır’la birlikte çeşitli MHP’li belediyelere ziyaretlerde bulundu. Gittikleri yerlerde kendisini kapıda karşılatan Sarıgül, böylece iş adamı Çakır’a MHP içerisinde etkin bir isim olduğu izlenimi verdi.

Tek Kişiden 1.5 Milyon Tl

Kazım Sarıgül bu süreçte hem partinin genel merkezi, hem de bazı MHP’li belediyelerle seçim çalışmalarında kullanılmak üzere afiş, bayrak gibi materyallerin sipariş edildiğine ilişkin sahte faturalar düzenledi. İş adamı Süleyman Çakır’ın firmasına ait faturalar da keserek üçüncü kişilere teslim etti. Sarıgül’ün davranışlarından şüphelenip MHP Genel Merkezi’nde Mali İşler Sorumlusu Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya ile görüşen Süleyman Çakır, gerçeği burada anladı. MHP’li Karakaya'ya ‘Oğuz Öztürk’ü tanıyıp tanımadığını soran Çakır, olumsuz cevap aldı. Yaklaşık 1,5 milyon TL zarara uğrayan Çakır, dolandırıldığını anlayınca durumu yargıya taşıdı.

Valiyle Bile Görüşmüş

Dolandırıcı Kazım Sarıgül’ün ağına takılan bir başka isim de MHP'nin Iğdır Melekli Belediye Başkan Adayı Eray Çoşar oldu. İşsizlikle mücadele etmek için Iğdır’da kuru sebze-meyve fabrikası açıp 150 kişiyi istihdam edeceğini söyleyen Sarıgül, 5 senedir atıl halde olan bir fabrikayı kiraladığını söyleyerek buranın onarımı için Coşar’dan 100 bin TL temin etti. Sarıgül’ün bu süreçte “Iğdır’a büyük yatırım yapacağım”, “İşsizlikle mücadele edecek, istihdam sağlayacağım” diyerek vali dahil birçok mülki ve idari amirle görüştüğü ortaya çıktı.

Köylüler Perişan

Kazım Sarıgül’ün maddi zarara uğrattığı bir diğer kişi de İstanbul’da yaşayan Iğdırlı işadamı E.A. oldu. Iğdır’da kuru sebze-meyve işi yapacağını söyleyen dolandırıcı Sarıgül, “İşin başına geç” diyerek E.A.’nın Iğdır’a taşınmasını sağladı. Iğdır’da başkasına ait bir fabrikayı kendisininmiş gibi gösteren Sarıgül hem E.A.’yı, hem de bölgede geçimini meyvecilikle sağlayan vatandaşları dolandırdı. Iğdır’daki kayısı bahçelerinden bütün mahsulü toplatan Kazım Sarıgül, işçilerin ve çiftçilerin paralarını vermeden kayıplara karıştı.

MYNET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER