Berkin Elvan Davası Başladı

İstanbul 17 Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık polis memuru Fatih D. sesli ve görüntülü SEGBİS aracılığıyla katıldı.

Berkin Elvan Davası Başladı

Gezi Parkı protestolarına ilişkin yapılan müdahalede, Okmeydanı'nda gaz bombası fişeğiyle ağır yaralanan 269 gün sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan'ın öldürülmesine ilişkin dava başladı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede polis memuru Fatih D. hakkında “Olası kast ile adam öldürme” suçundan müebbet hapis cezası isteniyor.

Habertürk Haber Merkezi'nden Serdar Kulaksız'ın aktardığı bilgilere göre, İstanbul 17 Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık polis memuru Fatih D. sesli ve görüntülü SEGBİS aracılığıyla katıldı. Duruşmaya Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan ile annesi Gülsüm Elvan da katıldı. Elvan ailesini çok sayıda avukat temsil etti. Duruşmaya HDP Milletvekilleri Filiz Kerestecioğlu, Hüda Kaya, Celal Doğan, CHP Milletvekilleri Ali Şeker, Hilmi Yarayıcı, Ali İsmail Korkmaz'ın ailesi Emel Korkmaz ve Şahap  Korkmaz ve Ethem Sarısülük'ün kardeşi İkrar Sarısülük, Hasan Ferit Gedik'in annesi, Dilek Doğan'ın ailesi de izleyici olarak katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER