“Benim Anayasam”

Şanlıurfa Diriliş Başkanları Şubesi tarafından düzenlenen basın toplantısında Başkanlık Sitemine destek verilerek Yeni Anayasa’ya yönelik hazırlanan “ Benim Anayasam” kitapçığı kamuoyuna tanıtıldı.

“Benim Anayasam”

Basın toplantısına Diriliş Başkanları Şanlıurfa İl Başkanı Sertaç Erdem, Teşkilat Başkan'ı Mustafa Ökten Haliliye Başkan'ı Hamit Çiftçi, Bozova Başkan'ı Abdülhakim Kılıç ve il yönetim Başkan'ları ve kentte görev yapan basın mensupları katıldı.

  Özel bir Konuk evinde gerçekleşen basın toplantısına konuşan Diriliş Başkanları Şanlıurfa İl Başkanı Sertaç Erdem; “ Cehalet baltasıyla dalları ve gövdesi dahili ve harici bedbahtlarca budanan... Lakin Yüce Yaradan’ın tecellisiyle köklerini kurutmayan, tarihin tüm şeytani güçlerine karşı hayatın her alanında ve her mücadele kulvarın da direnen milletimiz; Hak yolunda, ilim, İrfan yolunda, adalet ve merhamet yolunda şehadetinin ve tevhit anlayışının misyonu gereği tekrardan kıyama kalkmıştır. Bu kıyamın şimdiki adı "DİRİLIŞ" tir Elhamdülillah! Kısa bir zaman diliminde yalnızca iç Saiklerinin dinamiğinin gereği olarak bir araya gelen Anadolu insanı Türkiye’nin en büyük STK’larından birini oluşturmayı başarmıştır. Bu yapılanma yurt dışında da büyük teveccüh görmüş dünyanın çok yerinde de böylelikle teşkilatlanmasını gerçekleştirmiştir. Kurulduğu andan itibaren ümmetin, mazlumların, milletin... Hassaten de devletin... Ve devleti temsilen reis-i cumhurumuzun safında tavır alan DİRİLİŞ BAŞKANLAR! Yıkıcı değil yapıcı eylemler gerçekleştirerek hak yolun yolcuları olduklarını kamuoyu ile de paylaşmaya çalışmıştır. İşte şu an gerçekleştirdiğimiz eylemlerimizden olan "BENİM ANAYASAM" çalışması da bu kavildendir. Biz diyoruz ki; 1808 sened-i ittifakından beridir Osmanlı şemsiyesi altındaki ümmetin boynu batıcılık urganıyla çekiştirilirmiş... Emperyal niyetlerle ve amellerle Anayasa çalışmalarında sahnelenmiştir.

Artık yeter! Diriliş Başkanları Genel Başkanımız Sayın Hasan Türksel'in ifadesiyle diyoruz ki; "Türkiye’nin Hedefi Büyüdükçe Hedef Tahtasına Koyuyorlar Ama Bilmiyorlar ki, artık Türkiye’nin Dirilişi Engellenemez!" Anayasa tartışmalarında biz de safımızı milletten yana seçiyor ve Türkiye’nin ilk sivil Anayasasının yazılması gerektiğini iddia ediyoruz.

 13 Mayıs 2016 da Cuma namazı= hemen sonrasında "BENİM ANAYASAM" Kitabını halkımıza dağıtacağız. Türkiye genelinde 25 il ve ilçelerinde bu çalışmamıza "YETER, SÖZ MİLLİ İRADENİNDİR" diyoruz. Halkımız boş olarak dağıtılan Anayasa kitabını kendi istekleri doğrultusunda kendi yazacak. Daha sonra bu kitapları ücretsiz olarak Diriliş Başkanlarına teslim edecek. Hukuk komisyonumuzla birlikte halkımızdan gelen talepleri biz de başta TBMM başkanımıza ve ilgili kuruluşlara sunumunu yapıp, kamuoyu ile de sonucu paylaşacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER