Belediye Başkanı'na Selfie Sırasında Yumurtalı - Yumruklu Saldırı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, selfie yapmak için yanına gelen bir kişinin yumurtalı ve yumruklu saldırısına uğradı. Gürkan'ın gözünde yırtık olduğu tespit edildi.

Belediye Başkanı'na Selfie Sırasında Yumurtalı - Yumruklu Saldırı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, pazar ziyareti sırasında yumurtalı ve yumruklu saldırıya uğradı. Saldırganın Gürkan'ın yanına selfie çekme bahanesiyle geldiği öğrenildi.

SELFIE İÇİN GELDİ, YUMURTA ATIP YUMRUKLADI

Alınan bilgiye göre, Başkan Gürkan, 1. Murat Mahallesi'nde Kadın Emek Pazarını ziyaret ederek buradaki kadınların Anneler Günü'nü kutladı. Kadınlarla bir süre sohbet eden Gürkan, yanına gelen Görkem H. ile öz çekim yaptığı sırada, bu kişinin yumurtalı ve yumruklu saldırısına uğradı.

POLİSLER KAÇARKEN YAKALADI

Olayın ardından kaçan şüpheli polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

GÖZÜNDE YIRTIL TESPİT EDİLDİ

Edirne Devlet Hastanesinde tedavi olan Gürkan'ın gözünde yırtık tespit edildi. Darp raporu alan Gürkan'ın sol gözü bandajla kapatıldı.

"ÖNCE YUMURTAYLA GÖZÜME VURDU SONRA YUMRUKLADI"

Gürkan, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, kadınlarla sohbet ederken öz çekim yaptırmak isteyen kişinin kendisine saldırdığını söyledi.

Şüphelinin ilk önce elindeki yumurtayla gözüne vurduğunu ifade eden Gürkan "Tabii öz çekim yaparken savunmasız oluyorsunuz. Yanıma geldi tam öz çekim yaparken elindeki yumurtayla gözüme vurduktan sonra birkaç kez yumruk attı. Gözümün içinde bir yırtılma var. Doktorlar tedavisini başlattı sağ olsunlar. Yatak istirahati verdiler. Aylar önce planladığımız bir açılışa katıldıktan sonra eve geçeceğim." dedi.

Görkem H'nin saldırıdan önce sosyal medya hesabından kendisiyle ilgili bir video da yayınladığını aktaran Gürkan, polislerin olayı araştırdığını vurguladı.

DİSİPLİNSİZ DAVRANIŞLARI NEDENİYLE İŞTEN ÇIKARTILMIŞ

Gözaltına alınan Görkem H.'nin ise bir süre önce Edirne Belediyesi'nde çalıştığı ve disiplinsiz davranışları nedeniyle işten çıkarıldığı, annesinin de Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Güler S. olduğu belirtildi.

SALDIRI ANI CEP TELEFONUNDA

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın saldırıya uğradığı an, çevredekiler tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Görüntülerde, selfie çekmek için Gürkan'ın yanına gelen Görkem H.'nin bir elinde cep telefonu varken, diğer elindeki yumurtayla Gürkan'ın yüzüne vurduğu görüldü. Ayrıca H.'nin Gürkan'ın pazar yerini ziyareti öncesinde Facebook'taki sayfasında sigara içerken 10 saniye video paylaştığı ve altına da Recep Gürkan'ı etiketlediği belirlendi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER