Başkan Çifti, Elçi'ye yapılan saldırıya lanet okudu

Şanlıurfa büyük şehir belediye başkanı Avukat Nihat Çiftçi, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'ye yapılan saldırıyı kınayarak lanet okudu

 Umut DELİ

Şanlıurfa büyük şehir belediye başkanı Avukat Nihat Çiftçi, meslektaşı olan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'ye yapılan saldırıyı kınayarak lanet okudu.

Hafta sonu uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin ölümü her kesimi üzüntüye boğarken meslektaşı olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı Nihat Çiftçi, yaşanan saldırıyı kınadı.

Yerel yöneticiler olarak şehrin güvenliğini ön planda tutmak için ellerinden gelenin fazlasını yaptıklarını ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Avukat Nihat Çiftçi: “ Öncelikle meydana gelen olay sebebi ile Diyarbakır Baro Başkanımız vefat etti, orada polislerimizde şehit düştü. Kamu güvenliği önemli bir konu biz hiçbir şehrin şiddetle anılmasını istemiyoruz. Gerçekten bölgemizde barış ve huzurun egemen olması olmasını istiyoruz. Bu konuda bizler yerel yöneticiler olarak halkımızla bir ve beraberce daha salim, daha yaşanılabilir şehirler oluşturmaya çalışıyoruz. Bir can çok önemlidir, yaşam hakkı en kutsal değerdir bu yaşam hakkını hiç kimse kimsenin elinden almaması gerekiyor. Ben olayı lanetlediğimi belirtmek istiyorum, ölen Baro Başkanımıza Allah’tan rahmet diliyorum, şehit polislerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah bir daha bölgemizde böyle olayların yaşanmaması adına da temennimi bildirmek istiyorum. “Diyerek duygularını dile getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2015, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER