Başbakan Urfa'da!

TUNUS eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Suriye eski geçici Hükümet Başbakanın da bulunduğu 25 kişilik heyet Şanlıurfa’ya geldi. Şanlıurfa’daki Rızık ofisini ziyaret eden Marzouki, Türkiye’ye teşekkür etti. Ziyaretin yoğun katılım ve güvenlik seviyesinin en üst düzeyde olması dikkat çekti.

 Umut DELİ

TUNUS eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Suriye eski geçici Hükğmet Başbakanın da bulunduğu 25 kişilik heyet Şanlıurfa’ya geldi. Şanlıurfa’daki Rızık ofisini ziyaret eden Marzouki, Türkiye’ye teşekkür etti.

 Şanlıurfa’daki çadır kent ve Suriyelilere yönelik açılan dernekleri ziyaret etmek amacıyla aralarında Tunus eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mohamed Moncef Marzouki, Suriye eski geçici Hükümet Başbakanı Ghassan Hitto, ile beraber kente gelen 25 kişilik heyet Suriye Rızık Ofisini ziyaret etti. Rızık ofisinde yapılan çalışmaları yerinden inceleyen heyette bulunan Tunus eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mohamed Moncef Marzouki, Türkiye’nin Suriyelilere yönelik yaptığı yardımlardan dolayı Türk yetkililere teşekkür etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Yasin Aktay’ın 25 kişiden oluşan heyetin Şanlıurfa’daki çalışmaları yerinde görmek üzere kente geldiklerini belirterek şunları söyledi. Burada kısa bir açıklama yapan Tunus eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mohamed Moncef Marzouki, Türkiye’ye Suriyeliler için yaptığı yardım ve desteklerden dolayı minnettar olduğunu ifade ederek Türkiye’nin Suriyelilere yaklaşımını Dünyaya duyurmak ve iletmek için geldik. Türkiye insani yardım konusunda Dünyanın birinci ülkesidir” diye konuştu.

 Heyet Rızık Ofisindeki incelemelerin ardından Şanlıurfa’nın Harran İlçesinde bulunan çadır kente hareket etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER