Başbakan Saldırıyla İlgili Çok Konuşulan İddiayı Yalanladı

Reina'daki hain saldırının ardından ilk kez konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Noel Baba kıyafeti iddialarını yalanlayarak "Aslı astarı yok. Bildiğiniz silahlı bir terörist." dedi.

Başbakan Saldırıyla İlgili Çok Konuşulan İddiayı Yalanladı

Reina'daki hain saldırının ardından mikrofonların karşısına geçen Başbakan Binali Yıldırım, önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Terör bizi korkutamaz, biz terörü korkuturuz." dedi. Öte yandan Binali Yıldırım, teröristin Noel Baba kıyafeti giydiğiyle ilgili iddiayı da "Aslı astarı yok." diyerek yalanladı.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satırbaşları:

"Dün akşam bir eğlence merkezinde savunmasız sivil insanlara karşı alçakça bir eylem gerçekleştirildi. Bu olayda Türk ve yabancı uyruklu olmak üzere 39 masum insan hayatını kaybetti, 60'un üzerinde yaralı var. Yaralılardan durumu kritik olanlar var. Hastanelerimiz ve doktorlarımız büyük çaba gösteriyorlar.

"MÜCADELEMİZİN BİR KARŞILIĞININ OLACAĞINI BİLİYORDUK"

Terörün amacı birliğimizi beraberliğimizi zedelemek. Türkiye bir süreden beri bölgede hem bölücü terör örgütüne karşı, hem FETÖ ve DAEŞ'e karşı amansız bir mücadele veriyor. Bunun bir karşılığı olacağını biliyoruz ama teröre asla boyun eğmeyeceğiz. bugün burada olan terör dünyanın başka bir ülkesinde de olabilir. Bunun garantisi yok, hiç bir ülke güvende değil.

"TERÖR BİZİ KORKUTAMAZ, BİZ ONU KORKUTURUZ"

Türkiye'nin Suriye'de önemli bir görev alması ve attığı adımlar ciddi bir başarı anlamına geliyor. Bu ve buna benzer olaylarla tüm ülkeler karşılaşılabilir. terör bizi yıldıramaz, kardeşliğimizi bozamaz. terör bizi korkutamaz, biz onu korkuturuz. Terörün üstüne gitmeye devam edeceğiz. Bir kez daha hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum.

NOEL BABA İDDİASI YALAN

Bazı yerlerde kulağıma geliyor, 'terörist noel baba kılığına girmiş gelmiş ve bu olayları yapmış.' Aslı astarı yok. Bildiğiniz silahlı bir terörist. Silahını çekerek kapıdaki korumaları ve bir polisimizi şehit ediyor ve ondan sonra da içeri girip rastgele kurşun yağdırmak suretiyle insanlarımızın ölümüne vesile oluyor. Bunun dışında, silahını olay yerinde bırakıp, kargaşadan yararlanarak olay yerinden kaçıyor.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ

Bununla ilgili ihtimaller şekillenmeye başladı. Polis emniyet istihbarat birimleri yoğun bir koordinasyon içerisinde çalışmayı yürütüyorlar."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER