17 Kasım 2016 Perşembe 09:30
Bakanlar Kurulu Urfa için acil kamulaştırma kararı aldı!
banner23

Bakanlar Kurulunca Ankara, Eskişehir, Diyarbakır, Batman, Tokat, Hatay, Giresun, Şanlıurfa, Tunceli, Iğdır ve Erzurum illerine ilişkin alınan acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

 Buna göre, Polgaz Ankara/Beypazarı Doğal Gaz Bağlantı Hattı Projesi'nin gerçekleştirilmesi amacıyla Ankara sınırları içinde kalan belirli bir güzergahtaki, söz konusu proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.
Şanlıurfa OSB Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin gerçekleştirilmesi amacıyla Şanlıurfa sınırları içinde bulunan belirli bir güzergahtaki taşınmazlar ile söz konusu proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Şanlıurfa OSB Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin gerçekleştirilmesi amacıyla Şanlıurfa sınırları içinde bulunan belirli bir güzergahtaki taşınmazlar ile söz konusu proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Esgaz Sivrihisar Doğal Gaz Bağlantı Hattı Projesi'nin gerçekleştirilmesi amacıyla Eskişehir sınırları içinde yer alan belirli bir güzergahtaki, söz konusu proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Batman Dörtyol Petrol Boru Hattı Batman Bölümü Deplase Projesi'nin gerçekleştirilmesi amacıyla Diyarbakır ve Batman illeri sınırları içinde bulunan belirli bir güzergahtaki, söz konusu proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararı alındı.

Tokat/Niksar OSB Doğal Gaz Boru Hazzı Projesi'nin gerçekleştirilmesi amacıyla Tokat sınırları içindeki belirli bir güzergahta yer alan taşınmazlar ile söz konusu proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Pınarbaşı Mahallesi sınırları içinde bulunan bazı belirli alanlarda bulunan belirli taşınmazların kentsel dönüşüm ve ve gelişim çalışmaları kapsamında İskenderun Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Giresun/Bulancak OSB Doğal Gaz Boru Hattı Projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla, Giresun sınırları içinde yer alan belirli bir güzergahtaki taşınmazlar ile söz konusu proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararı alındı.

Tunceli OSB Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin gerçekleştirilmesi amacıyla Tunceli sınırları içinde yer alan belirli bir güzergahtaki taşınmazlar ile söz konusu proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Iğdır OSB Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin gerçekleştirilmesi amacıyla Iğdır ili sınırları içinde yer alan belirli bir güzergahtaki taşınmazlar ile söz konusu proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararı alındı.

Erzurum'un Aziziye ilçesi sınırları içinde bulunan belirli bir alanda yer alan taşınmazların bölgede yürütülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları kapsamında Aziziye Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Son Güncelleme: 17.11.2016 09:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.