Bakan’dan İmar Barışı Müjdesi!

Son dakika! Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı'na başvuru sürecinin uzatılması hakkında, "31 Ekim'de başvuru süreci bitiyor. Yeniden değerlendireceğiz. Böyle bir talep var, bu talebe kayıtsız kalmayacağız gibi gözüküyor." dedi.

Bakan’dan İmar Barışı Müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 31 Ekim'de başvuruların sona ereceği İmar Barışı ile ilgili son başvuru tarihinin uzatılması yönünde talep olduğunu ve bunu değerlendireceklerini söyleyerek sürecin uzatılması yönünde sinyal verdi. Bakan Kurum "31 Ekim'de başvuru süreci bitiyor. Yeniden değerlendireceğiz. Böyle bir talep var, bu talebe kayıtsız kalmayacağız gibi gözüküyor." dedi.

Yaklaşık 6,3 Milyon Kişi Başvurdu

Hükümetin, imar ve iskan sorunu olan konutlara yasallık kazandırmak için 8 Haziran'da başlattığı İmar Barışı uygulamasında süre 31 Ekim'de sona erecekti. Uygulama 31 Aralık 2017'den önceki yapıları kapsıyor. Türkiye'deki 13 milyon tapusuz konut ve iş yerinin imar sorununu ortadan kaldırmak için başlatılan uygulamaya e-Devlet'ten başvuru yapılabiliyor. İmar Barışı'na yaklaşık 6,3 milyonkişi başvurdu. İmar barışından şimdiye kadar elde edilen gelir ise 6 milyar olarak açıklanmıştı.

HABERLERCOM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER