Avrupa Liderleri İle Şanlıurfa’da Görüşülebilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya ziyaret öncesi yaptığı basın açıklamasında Avrupa liderleri ile “Şanlıurfa, İstanbul veya Gaziantep’te görüşebiliriz” dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye karar verdiklerini geçtiğimiz günlerde söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanında açıklama yaptı. Yapılan açıklama sonrası basın mensupların sorusuna cevap veren Başkan Erdoğan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Angela Merkel, Boris Jonson ziyareti ile ilgili sorulan soruya ise “Şanlıurfa, İstanbul veya Gaziantep’te görüşebiliriz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Aslında böyle bir planlama yok fakat dün Boris Johnson ile bir görüşmemiz oldu ve bu görüşmede görüşme teklifini bana kendisi ileti. Böyle bir görüşmeye ne dersiniz dedi bende kendilerine böyle bir görüşme yapılabilir ama bunun için benim bir şartım var bu görüşme İstanbul, Şanlıurfa veya Gaziantep’te şehirlerimizden birinde olabilir ve konu ile ilgili olarak dedi ben kendileri ile bir görüşeyim görüşdükten sonra size döneceğim dedi” ifadelerini kullandı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER