AK Parti Teşkilatlarında Akraba Kriteri

AK Parti'nin kongre sürecinde kadın kotası yüzde 30 olacak. Kadın Kolları Başkanı Selva Çam, isim belirlenirken dikkat edilecek kriteri şu şekilde aktardı: Bir isme kadın kollarında görev vereceksek, varsa ana kademedeki eşini istifa ettiriyoruz. Belediye, il ve ilçe başkanlarının eşleri yönetim kadrosunda olmamalı.

AK Parti Teşkilatlarında Akraba Kriteri

AK Parti, diğer kongrelerde olduğu gibi yeni kongre sürecinde de kadınlara geniş yer verecek. Listeler şekillendirilirken, kadın kotası yüzde 30 olarak belirlendi. Kongre süreciyle ilgili kadın kolları olarak yaptıkları çalışmaları anlatan Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, yenilenme sürecinde gençlere ve kadınlara daha fazla yer verileceğini söyledi.

'AYŞE'LERİ 'AYŞE'LER BELİRLEYECEK

Kongre sürecine ilişkin ciddi bir sistem kurduklarını belirten Çam, "Bir referans sistemi olmaksızın 'Bizimle birlikte çalışmak isteyen herkese kapımız açık' dedik. Başvuruları il ve ilçelerimizden yapabilecekleri gibi, 'akkadinbasvuru.com' adresinden de yapabilirler" çağrısında bulundu. Kadın kolları olarak temel prensiplerinin tecrübeli isimlerle birlikte yeni katılımlar sağlamak olduğunu vurgulayan Çam, "Amacımız, il ve ilçelerinde daha geniş kitlelere hitap edebilecek bir yapıyı oluşturmak. Şu anda 2023 seçimlerinde aktif çalışacak arkadaşlarımızı seçeceğiz" diye konuştu. "Hatice ve Ayşelere yoğunlaştık" diyen Çam, "Sahadan şöyle sesler geliyor: 'Hatice ve Ayşeleri seçeceklerin de Hatice ve Ayşe olması gerekli.' Seçim yapacak kişilerin de sağlam kişiler olması gerekiyor" dedi.

EŞİ YÖNETİMDEYSE İSTİFA ETTİRİYORUZ

İlinde ve ilçesinde faydası olabilecek kişilerin görev almasını istediklerini kaydeden Çam, şöyle devam etti: "Örneğin, eşi ana kademedeyse, kendisine de kadın kollarında bir görev vereceksek eşini istifa ettiriyoruz. Bir aileden bir kişi görev almışsa zaten tüm aileyi kapsayacak şekilde görevi üstlenmiş oluyor. Belediye, il ve ilçe başkanlarının eşlerinin yönetim kadrosunda olmamaları gerektiği uyarısında bulunuyoruz. Sadece partimizin ilkelerine sahip çıkmaları, doğruluk ve dürüstlükten ayrılmamaları gerekiyor."

YORUM EKLE
YORUMLAR
BİZDE YEDİK??
BİZDE YEDİK?? - 5 gün Önce

BİZDE İNANDIK VE YEDİK ÇOK KOMİKYA KURUMLARA BAKIN HEP AKRABA YANDAŞ İŞKURA BİLE PARTİDEN OLMAYANLARI 6 AYLIGINA BİLE ALMIYOLAR TORPİL YANDAŞ ÜLKESİ OLDU KENDİ KENDİNİZİ KANDIRIYOSUNUZ VATANDAŞ GÜLÜYO BU PEMBE YALANLARINIZA ÇOK KOMİK VE ÇOK İGRENÇ KUL HAKKI CEHENNEM VAR??

YAYINLA KARDEŞ
YAYINLA KARDEŞ - 5 gün Önce

ZATEN HİÇ YANDAŞLIK AKARBA KAYIRMA YAPILMADIKİ HEP HAKKI HUKUKU TAKİP ETDİNİZ ASLA HAKETMEYENİ ALMADINIZ HEP HAKEDENİ TORPİLSİZ YANDAŞSIZ İŞE ALDINIZ :))

Ankara
Ankara - 5 gün Önce

Belediyeler iscilerin hakkini kestiler vermiyolar

Hakkimizi istiyoruz
Hakkimizi istiyoruz - 5 gün Önce

Eyyubiye belediyesi taseronlar magdur maaslari 2 yildir kesilmis bunu herkes biliyor yeter artik vekiller il baskani duyun

OSMAN DENİZ
OSMAN DENİZ - 5 gün Önce

BU MASALLARI ÇOK DİNLEDİK. BİR AİLEDE BİR KİŞİ AK PARTİDE İSE BU MASALLARIN KENDİSİ İÇİN ANLATILMADIĞINA DA İNANMIYORSA ZATEN BAL TUTAN kolunu YALIYOR. İKİNCİ KİŞİYE NE GEREK VAR.( BU MASALLARA İNANANLARI TENZİH EDİYORUM. ÇÜNKÜ BİR ZAMANLAR BEN DE AK PARTİNİN MASALLLARINA VE MASAL KAHRAMANLARINA İNANIYORDUM.

SIRADAKİ HABER