AK Parti, CHP Kurultayına Temsilci Göndermiyor

CHP'nin 2 gün sürecek 36. Olağan Kurultayı'nda partiyi 2019'da yapılacak yerel, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimine taşıyacak yönetim belirlenecek. 10 binin üzerinde kişinin davet edildiği CHP Kurultayına AK Parti, temsilci göndermeme kararı aldı .

AK Parti, CHP Kurultayına Temsilci Göndermiyor

ANA TEMA ADALET VE CESARET

Ana teması, 'adalet ve cesaret' olarak belirlenen kurultay için 10 binin üzerinde kişiye davet gönderildi. Davetiye gönderilen isimler arasında, sanatçılar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, diplomatlar ve eski siyasetçiler de bulunuyor.

KURULTAYA KİMLER DAVETLİ?

CHP'nin iki gün sürecek kurultayına yaklaşık 10 bin kişinin davet edildi. Davetliler arasında KHK ile mesleklerinden ihraç edilmelerini protesto için yaptıkları açlık grevine, geçtiğimiz günlerde son veren Semih Özakça ve Nuriye Gülmen'in aileleri, Balyoz, Ergenekon davası mağdurları, sanatçı Fazıl Say, eski basketbolcu Mehmet Okur da bulunuyor.

KILIÇDAROĞLU'NUN KARŞISINDA 3 ADAY VAR

Kurultay öncesi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısında, Muharrem İnce, Ümit Kocasakal ve Ömer Faruk Eminağaoğlu aday adaylığını açıklayan isimler. Aday adayları, delegelerin yüzde 10'unun imzasını almaları durumunda aday olabilecekler.

KILIÇDAROĞLU'NUN YEDİNCİ KURULTAYI

CHP liderinin 7'nci kurultayında ilk gün genel başkan seçimi yapılacak, 2'nci gün ise Parti Meclisi ile Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri belirlenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER