700 sayılı KHK Yeni Sisteme Uyum KHK'sı oldu!

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'ne uyum için hazırlanan KHK yayınlandı.Başbakan Yıldırım, dün ihraç listesi içeren KHK yayınlanacak demişti. Resmi Gazete'nin bugünkü birinci sayfasında yayınlanan 700 sayılı KHK ise bir çok kanunda değişiklik yaptı.

700 sayılı KHK Yeni Sisteme Uyum KHK'sı oldu!

218 maddelik yeni düzenleme ile Bakanlar Kurulu'nun yetkileri Cumhurbaşkanında toplanıyor. Düzenlem ile ''Başbakanlık'' ifadesi ''Cumhurbaşkanlığı'' olarak değişti

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'ne uyum için hazırlanan KHK yayınlandı. Resmi Gazete'nin bugünkü birinci sayfasında yayınlanan KHK ile bir çok kanında 218 değişiklik yapıldı. 

Başbakan Binali Yıldırım'ın yeni sisteme uyum için işaret ettiği son KHK Resmi Gazete'de yayınlandı. Bir çok kanunda 218 değişiklik yapan KHK'da önemli düzenlemelere yer verildi.

Cumhurbaşkanlığı sistemi uyumuna ilişkin ikinci KHK, Resmi Gazete'de yayımlandı. 218 maddelik KHK'nın 216'ncı maddesinde "Başbakanlık" ibarelerinin "Cumhurbaşkanlığı" şeklinde ve "Başbakanlıkça" ibaresinin "Cumhurbaşkanlığınca" şeklinde değiştirildiği yer aldı. 

İşte madde madde 700 nolu KHK...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER