3 Aydır Kayıp Madencinin Cesedi Denizden Çıktı

Zonguldak'ta ilçesinde ailesine Soma'ya çalışmaya gittiğini söyleyen madencinin cesedi denizde bulundu. İki çocuk babası İlhan Çelik, yaklaşık 3 ay önce Soma'da maden ocağında çalışmaya gittiğini ifade ederek evden ayrıldı.

3 Aydır Kayıp Madencinin Cesedi Denizden Çıktı

En son geçen 16 Nisan günü ailesiyle görüşen Çelik'ten bir daha haber alınamadı. Aile, kayıp evlatları için her yere başvurdu ancak bir cevap alamadı. Akşam saatlerinde denize açılan balıkçılar, açıkta bir erkek cesedi görmeleri üzerine durumu polis ekiplerine haber verdi

Zonguldak'ta 16 Nisan'da yapılan referandumda oy kullandıktan sonra özel bir madende çalıştığı Manisa'nın Soma İlçesi'ne gitmek için evden çıkan ve bir daha da kendisinden haber alınamayan İlhan Çelik'in denizde cesedi bulundu.

Kilimli İlçesi'nde, tekneyle denize açılan balıkçılar, açıkta bir cesetle karşılaştı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen Sahil Güvenlik ekipleri, yarı çıplak haldeki cesedi kıyıya çıkardı. Cesedin üzerinde yapılan aramada İlhan Çelik'e  

ait bir kimlik, kredi kartları ve fotoğraflar çıktı. Araştırmada, İlhan Çelik'in yaklaşık 3.5 ay önce ailesi tarafından kayıp başvurusunda bulunduğu maden işçisi olduğu tespit edildi.

Çelik'in geçen 16 Nisan'da yapılan referandumda oy kullanmak için Zonguldak'a geldiği, daha sonra ise ailesine, Manisa'nın Soma İlçesi'ne döneceğini belirterek evden ayrıldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2017, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER