2017 Ramazan Ayı Ne Zaman?

İslam dininde beş temelden biri olan oruç ibadetinin yapıldığı Ramazan ayı ne zaman? 2017 yılında Ramazan ayı ve Ramazan bayramı ne zamana denk geliyor?

2017 Ramazan Ayı Ne Zaman?

2017 Ramazan ayı ne zaman başlıyor? 30 Mart 2017 tarihinde kutlanan Regaip kandili ile birlikte üç aylar başladı. Müslümanlar, üç ayların başlamasının ardından Ramazan ayının ne zamana denk geldiğini araştırmaya başladı. Peki 2017 Ramazan ayı ve Ramazan bayramı ne zaman? Tüm detaylar haberimizde...

2017 RAMAZAN AYI NE ZAMAN?

Kuran-ı Kerim'i indirildiği ay olan Ramazan ayına "on bir ayın sultanı" denilmiştir. Müslüman alemi için kutsal bir ay olan Ramazan ayı, Hicri takvime göre yılın dokuzuncu ayı kutlanmaktadır. 2016 yılında 6 Haziran Pazartesi günü idrak edilen Ramazan ayı, bu sene 27 Mayıs Cumartesi günü başlayacak.

2017 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Dargınlıkların giderildiği, küslerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, güçlünün güçsüzü, zenginin fakiri hatırladığı müstesna günlerden olan Ramazan Bayramı, Ramazan ayının sonunda kutlanan dini bir bayramdır. Ramazan bayramı bu sene 25 Haziran Pazar günü kutlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER