TÜRKİYE TEK YÜREK OLDU

Ülkemizde ve özelikle Şanlıurfa sınırında başlatılan Barış Pınarı Harekatı değil Urfa’da, değil Türkiye’de tüm dünyada destek buldu.

    Şanlıurfa’nın Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerinde, Mardin’in ise Nusaybin sınırında 9 Ekim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip’in sosyal medya ağı Twitter’de paylaşımın ardından Barış Pınarı Harekatı operasyonu başladı. Başlatılan bu operasyon değil Urfa’da, değil Türkiye’de tüm Dünya’da konuşuldu. Konuşulan bu operasyonu, harekatı kimileri destek çıkarken kimi ülkelerde destek çıktı. Türkiye’de doğru yolunda şaşmayarak Türkiye’nin sınırında tehdit edilen terör örgütüne büyük darbeler vurarak 9 günlük kısa bir sürede onlarca yeri terör örgütünün işgalinde kurtardı ve 700 PKK/YPG terör örgütlerine bağlı teröristleri etkisiz hale getirildi. Yazımın başında ifade etmiştim kimi ülke bu harekata destek çıkarken kimi ülkelerde karşı çıktı. Karşı çıkan ülkelerinin başında gelen Avrupa ülkeleri kısa sürede büyük yol kat eden ve büyük başarılara imza atan Türkiye’ye ile görüşme sağlayıp operasyona ara verildi. 5 gün yani 120 saat ara verilen bu operasyonda terör örgütleri Türkiye’nin belirlediği Güvenli Bölge dışına çıkmasını ve kazdıkları hendekleri, kazdıkları tünelleri yıkılması, silahların bırakılması için 120 saat yani 5 gün süre içerisinde bu maddelerinde olduğu 15 maddelik sınır güvenliği ve güvenli bölge ABD ile imzalanan karar ile kabul edildi. Kabul edilen bu maddeler Türkiye’de zafer olarak sevinildi. Gerçekten de büyük bir başarı, büyük bir zafer, yaşanan bunca şeylerin arkasında Türk Futbolundan tutun STK’lara, kamu kurum müdürlerine kadar, dünyada destek sağlandı, destek olundu.

    Tabi Türk Futboluna oynanan onca şeylere rağmen Zafer Türkiye’nin, Türk Milletinin oldu. Rabim Türk ordusunu, Türk milletini korusun hep birlikte tek yüreğiz.

YORUM EKLE