TOPLUM OLARAK NEREYE GİDİYORUZ?

    Değerli okuyucularım, Bugünlerde kayıp olan kız çocuklarında ne yazık ki acı haber geldi...Otuz bir Haziran'da Eylül'ün ölüm haberi geldi.. Hem de bir cani tarafında tecavüze uğrayan küçük Eylül acı çekerek bu dünyada göçüp gitmiş. "Bunu yapan kişiyi hiçbir şey yerine koymak bile istemiyorum. Bunları hadım yapmak ve asmak lazım." Bunun acısı ile kavrulurken, Bayramın birinci günü kaybolan Minik güzeller güzeli Leyla'nın ölüm haberi de herkesi derinden özdü.

    "Nasıl eliniz kıyıyor bu Körpecik ana kuzularına." Hayata yaşamışlar ama insan olamamışlar yazık. Artık hükümetin çocuk istismarı üzerinde derhal yeni düzenlemeler yapması lazım.. Ve hemen meclise getirip bu suçların cezası idamdır deyip onaylanması gerekli. Analar, babalar o çocuklarını gözünde sakınırken, maalesef  insan olmayan kendini bilmez, hayvan bile diyemeyeceğim çünkü hayvanlara hakaret etmiş olacağım bu utanmaz şahısların insanlar arasında yaşama hakkı yoktur...Bu gibi kişiler toplum içinde yaşadıkları sürece, küçük çocuklarımızı ve kadınlarımız hep korku içinde yaşamını sürdürecektir...

    Kadın ya da kız olmak suç mu?

Neden hep kadınlarımız ve kızlarımıza bir cinsel obje gibi bakılıyor...Bu yetmiyormuş gibi bu sefer hedef küçük kız çocuklarına yönelmiş, Maalesef yıllardır gücü yeten namus nedir bilmeyen vicdansızlar minik kız yavrularına hayvanca saldırmakta...

O minik ve hiçbir şey den haberi olmayan, o ufacık yürekleriyle pis, cani, utanmazların ellerinde hayatlarına son veriliyor...Daha kaç Eylüllerin, Leylaların, Ayşelerin, Mervelerin yaşama haklarına tecavüz edilecek. Kimin ne hakkı var bu minik yavruların çocuklukları ellerinden alınıyor..."Veren canı ancak Allah alır. Onun dışında hiç bir canlı canlının yaşama hakkını elinden alamaz."

    Bu şahıslar nasıl bir aile ortamında yetiştiriliyor? Bunlara bir aile eğitimi verilmemiş mı? Anneleri, kız kardeşleri yok mu?

Bu konular hakkında toplumumuzun gençlerine paneller düzenlenmeli...Neden insanlarımız bu hale geldi? Toplumca herkes üzerine düşeni yapmalı ve bir an önce nerde eksiğimiz var ona bir bakmak lazım. Yıllardır  çocuk istismarı ve kadın cinayetleri bir türlü eksik olmadığı gibi daha fazla oluyor..."Acaba toplumda maneviyat eksikliğimi var?

  Evet; Hepsinin başında eğitim şart...Ama bilinçli bir eğitim...Kız ve ya erkek çocuklarımıza önce; 1-Aile eğitimi yani, ahlak, edep, saygı.

2- Çocuklarımızı başı boş bırakmamalıyız.

3- Çocuklarımıza verdiğimiz okul eğitimin kaliteli olması.

Bunlara önem vermeliyiz ki

Sonuçlar hüsran, acı ve gözyaşı olmasın...

  Allah'a  emanet olun...

YORUM EKLE