Tarım ve Orman İl Müdürlerinin Mülakatı Yapıldı!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda genel müdür yardımcılarından sonra il müdürleri de oluşturulan bir komisyon tarafından mülakata alındı. Mülakat iki gün gibi kısa bir sürede tamamlanırken il müdürleri sürenin kısa olmasından dolayı kendilerini tam anlatamamaktan şikâyetçi oldu. İl müdürlerinin ardından daire başkanları da mülakata alınacak.

Tarım ve Orman İl Müdürlerinin Mülakatı Yapıldı!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu'nun başkanlığında oluşturulan komisyon il müdürlerini mülakata aldı. Komisyonda Personel Genel Müdürü Kamil Tabak, Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ve TAGEM Genel Müdürü Özkan Kayacan yer aldı. Mülakat sonuçlarına göre Bakanlık hangi il müdürleriyle yoluna devam edeceğine karar verecek.

ÖZEL ŞİRKET TEPKİ ÇEKMİŞTİ!

Daha önce genel müdür yardımcıların mülakatının özel bir şirket tarafından yapılması tepki çekmişti. Bundan dolayı il müdürlerinin mülakatı, Bakanlığın kendi içinde kurulan bir komisyon tarafından yapıldı.

İL MÜDÜRLERİ KENDİLERİNİ TAM ANLATAMAMAKTAN ŞİKÂYETÇİ OLDU

Tarım ve orman il müdürlerinin mülakatı iki gün sürdü. Her il müdürüne mülakatta 3 ile 5 dakika gibi kısa bir süre verilirken, bu durum eleştiri konusu oldu. İl müdürlerinin mülakata alınması olumlu karşılanırken, Bakanlığın politikalarına yön verecek projelerin dinlenmesi açısından sürenin uzun tutulmaması tepki çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER