Tarım Bakanı Pakdemirli’den Besicilere Müjde!

Tarım ve Orman Bakanlığı besicilere destek amacıyla ithal ve yerli karkas et kesim başına ödeme miktarını artırdı. Buna göre bugünden itibaren kilogram başına 26 lira olan ithal menşeili karkas et fiyatları 28 TL, yerlide ise 28 lira olan karkas et fiyatı 29 TL'ye çıkarıldı.

Tarım Bakanı Pakdemirli’den Besicilere Müjde!

AMAÇ TÜRKİYE'NİN KENDİ KENDİNE YETERLİLİĞİNİ SAĞLAMAK

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Yazıhan ilçesinde Bakanlığın hibe desteğiyle kurulan üretim merkezinin açılışını yaptı. Tesisi gezen ve yetkililerden bilgiler alan Pakdemirli, 2 buzağının kulaklarına küpe taktı. Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Pakdemirli, amaçlarının Türkiye'nin kendi kendine yeterliliğini sağlamak olduğunu ifade etti.

TEKVİKLERE DEVAM EDECEĞİZ

Pakdemirli, bu noktada da yeterli desteği sağladıklarını ve teşviklere devam edeceklerini belirterek, "Bu anlamda Bakanlığımızın 2,5 milyon liraya yakın bu tesise katkısı var. Bu katkılarımızı sürdürmeye de devam edeceğiz." diye konuştu.

YERLİ VE İTHAL KARKAS ET FİYATLARI ARTIRILDI

Et üreticilerinin uzun süredir sıkıntılarının olduğunu dile getiren Pakdemirli, şöyle konuştu:

"26 lira olan ithal menşeili karkas et fiyatlarını Et ve Süt Kurumu olarak bugünden itibaren 28 lira olarak uygulayacağımızı açıklamak istiyorum. Yerliyi de her zaman kayırıyoruz biliyorsunuz. Yerlideki 28 lira olan karkas et fiyatımızı da bugünden itibaren 29 lira olarak uygulamaya alıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER