Süt Üreticilerine Müjde!

2018 yılında, üretici birliklerine üye olup, müstahsil veya faturaları ile birlikte üretici birliklerine başvuru yapan üreticilere, 2018 yılı İlk üç aylık (Ocak-Şubat-Mart) destekleme ödemeleri Ramazan bayramı sonra yapılacak.

Süt Üreticilerine Müjde!

Konuyla ilgili Kütahya Tarim İl Müdürlüğü'nün açıklması:

“Ülkemiz Süt Sığırcılığını geliştirmek ve Kaliteli süt üretimini artırmak amacıyla Bakanlığımız tarafından verilen Çiğ Süt Desteği 2018 yılında da devam etmektedir. Bu kapsamda 2018/21 No'lu Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliğine göre; 2018 yılında, Üretici Birliklerine üye olup, Müstahsil veya faturaları ile birlikte üretici birliklerine başvuru yapan üreticilerimizin 2018 yılı İlk üç aylık (Ocak-Şubat-Mart) destekleme ödemeleri Ramazan bayramı sonra yapılacak.

Bu kapsamda Kütahya ili merkez ilçe dahil 13 İlçemizde 9.188 çifçimize 2018 yılı ilk üç aylık destekleme ödemesi kapsamında toplam 3.542.115,22 TL Ramazan bayramı sonrası destekleme ödemesi yapılacak. Ödemeler 3'er aylık olup olup üreticilerimizin yıl boyunca ürettikleri sütlere destekleme ödemesi yapılacağı bildirildi."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER