Milli Ve Yerli 'Elektrikli Traktör' Yarın Görücüye Çıkacak

69. Hasat Bayramı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin iştirakleriyle Ankara'nın Polatlı ilçesinde yer alan Polatlı Tarım İşletmesi Müdürlüğü'nde 26 Temmuz Cuma Günü gerçekleştirilecek

Milli Ve Yerli 'Elektrikli Traktör' Yarın Görücüye Çıkacak

Toprağa verilen emeğin, atılan tohumun, edilen duanın, bir yıllık çalışma ve çabaların karşılığının alındığı bereketin ve bolluğun adıdır, simgesidir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleri, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin iştirakleriyle Ankara'nın Polatlı ilçesinde yer alan Polatlı Tarım İşletmesi Müdürlüğü'nde 26 Temmuz Cuma Günü gerçekleştirilecek.

69. Hasat Bayramı kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde yürütülen, ülkemiz için büyük önem taşıyan Türkiye'de ilklere imza atılan milli ve yerli projelerin tanıtımı da gerçekleştirilecek.

69'unca Hasat Şenliğinde çiftçilerimizin ve üreticilerimizin geniş katılımıyla gerçekleşecek olan hasat bayramı etkinliklerinde Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı ilgili ve ilişkili kuruluşlarımızın faaliyet alanlarına ilişkin sergi alanları yer alacak. Bu sergi alanında tarımda devrim niteliğinde olan ve fikir öncüsünün Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Dr. Bekir Pakdemirli olduğu elektrikli traktör başta olmak üzere yerli tarım teknolojileri ilk defa Sn. Cumhurbaşkanımıza takdim edilerek, sunulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER