Genç Bir Tarım Bakanıyım Biraz Krediyi Hak Ediyorum!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımda yapısal problemleri çözmek için gerekli adımları attıklarını belirterek, “Ama bunun için lütfen sabırlı olun. Biraz kredi verin. Genç bir tarım bakanıyım biraz krediyi hak ediyorum diye düşünüyorum" dedi.

Genç Bir Tarım Bakanıyım Biraz Krediyi Hak Ediyorum!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım ve hayvancılık politikaları ile ilgili bakanlığın üzerinde çalıştığı çalışmalarla ilgili ipuçları verdi. Geçtiğimiz gün İzmir Ticaret Odası (İZTO) Eylül ayı meclis toplantısında konuşan Bakan Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Emin olun tarımda yapısal problemleri çözmemiz için gerekli adımları atıyoruz ama bunun için lütfen sabırlı olun. Biraz kredi verin. Genç bir tarım bakanıyım biraz krediyi hak ediyorum diye düşünüyorum. Biraz sabır, biraz sabır. Türkiye'nin protein üretiminde sorun yok. Sadece bizim et tercihimiz farklı. Yani tavuk eti, kırmızı et ve balık eti toplamı Türkiye'nin ihtiyacından çok daha fazla. Türkiye 2023 hedefi olan balık ürünleri ihracatında 1 milyar doları geçmiş durumda. Bu tercihleri biraz içinde değiştirirsek aslında Türkiye'nin et ile ilgili de problemi yok."

KAYNAK:TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER