Erdoğan'dan Çiftçilere Müjde!

Külliye'de düzenlenen Çiftçi Buluşması'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çiftçilere Mart ayı için 3 milyar 716 milyon liralık destek ödemesi müjdesi verdi.

Erdoğan'dan Çiftçilere Müjde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mart ayı desteği ile birlikte 2019'un ilk 3 ayında çiftçilere verilen destek ödemelerinin ise 8 milyar 777 milyon lirayı bulacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Külliye'de düzenlenen Çiftçi Buluşması'nda çiftçilere hitap etti. tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik bu zamana kadar yapılan yatırımlara dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni destek ödemelerinin de müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;

Tarım Kredi Kooperatifleri gönüllü katılım ile çiftçilerimize hizmet veriyor. Tarım Kredi Kooperatifleri tanzim satış noktalarının ana tedarikçisidir.

İLK 2 AYDA 5 MİLYAR LİRALIK DESTEK ÖDEMESİ

Hükümet olarak çiftçilerimizi desteklemek için her türlü çabayı gösterdik, gösteriyoruz. Yılın ilk 2 ayında çiftçilere 5 milyar liralık destekleme ödemesi yaptık.

MART AYI İÇİN 3.7 MİLYAR LİRALIK MÜJDE

Mart ayında yapılacak desteklerin müjdesini paylaşmak istiyorum. Alan bazlı desteklerde 2 milyar lira, buzağı desteğinde 730 milyon lira, diğer hayvancılık desteklerinde 198 milyon lira, yem bitkileri desteklerinde 80 milyon lira, sulama elektriği tohum gibi hususlarda 148 milyon lira olmak üzere toplam 3 milyar 716 milyon liralık destekleme ödemesi yapacağız.

Erdoğan müjdeyi verdi: 3 milyar 716 milyon TL destek ödemesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 'Türkiye'nin En Büyük Çiftçi Ailesi Milletin Evinde' programında konuştu. Beştepe'de çiftçilere seslenen Erdoğan, mart ayında verilecek desteğin 3.7 milyar lira olacağını açıkladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MAHŞER DE GELİR BİRGÜN
MAHŞER DE GELİR BİRGÜN - 8 ay Önce

HAKKIMI ASLA HELAL ETMEYECEM

SIRADAKİ HABER