Besici Samanı Pahalı Alıp Eti Zararına Satıyor!

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, besicilerin yaşadığı çelişkiye dikkat çekerek, “Besici samanı pahalıya alıp, eti zararına veriyorsa elbette bir gün tarım ve hayvancılık tamamen ölecektir" dedi.

Besici Samanı Pahalı Alıp Eti Zararına Satıyor!


Son günlerde besici yem fiyatlarının artmasına rağmen hayvanlarını düşük fiyattan kestirmek zorunda kalıyor. Üretimi tehdit etmeye başlayan bu çelişki sert bir dille eleştiren Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, "Eti ve samanı dışardan ithal etmenin bize faydasından çok zararı var. Besici samanı pahalıya alıp, eti zararına veriyorsa; elbette bir gün tarım ve hayvancılık tamamen ölecektir" dedi.

Et İthal Etmek Fiyat Düşürmüyor

İl Başkanı Armutçu, şöyle konuştu; "Eğer bu ülkede tarım ve hayvancılık; kendi kendine yeten dünya ülkeleri arasından, kendine yetemeyen ve ithal edip envanterde zarar hanesine geçmiş ise; bunun sebebi tarım hayvancılık politikalarının yanlış uygulanıyor olmasıdır. Yapılması gereken fiyatları düşürmek için ithalat yapmak değil, aksine ithalata sınır getirip, tarım ve hayvancılığa teşvik vermektir. Üretimin maliyetlerini en aza indirecek argümanlar üretmek, böylelikle üretimi ithal boyunduruğundan kurtarıp, ihraç seviyesine çıkarmaktır”

KAYNAK:TARIMDANHABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER