Bakanlık Müjdeyi Verdi! Bugün Hesaplarda Olacak

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, bugün itibarıyla yağlı tohumlu bitkiler fark ödemelerinin kalan yüzde 30'luk kısmıyla çiftçiye 1 milyar 200 milyon lira ödeme yapılacağını bildirdi.

Bakanlık Müjdeyi Verdi! Bugün Hesaplarda Olacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, yağlı tohumlu bitkiler fark ödemesi ile hububat, baklagil ve dane mısır desteği ödemelerinin bugün yapılacağını ifade etti.

Ödemeler Saat 18.00 İtibarıyla Başlayacak

Söz konusu ödemeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hasat Bayramı'nda açıkladığı gibi Kurban Bayramı öncesi gerçekleştirdiklerine dikkati çeken Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Yağlı tohumlu bitkiler fark ödemelerinin kalan yüzde 30'luk kısmıyla hububat, baklagil ve dane mısır desteği olarak toplam 227 bin çiftçimize 1 milyar 200 milyon lira ödeme yapılacak. Ödemeler bugün saat 18.00 itibarıyla başlayacak. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun."

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 13:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dedaş
Dedaş - 4 ay Önce

Bakanlık çiftçiye değil Dedaş a ödeme yapacak. Bunu herkes biliyor yandaş firma devletten kredi kullanarak dedaşı aldı. Hükümet şimdide çiftçinin alın terini direk Dedaş hesabına aktarıyor. Dedaş uzlaşmaya yanaşmıyor. Hesabınıza gelmiyorsa gidin dava açın diyor. Eee dava 5 yıl sürüyor davanın sonucu ülkede hukuk sıkıntılı olduğu için yine Dedaş kazanıyor.

SIRADAKİ HABER