TAHTA ATIN ÖĞRETTİĞİ..

TFF 2.Ligi “Beyaz Grup” serisinde mücadele eden “Şanlıurfaspor” 2019-2020 sezonuna iyi başlamadı. Birinci hafta Ankara deplasmanında BAK Spor Kulübü’ne 2-0 mağlup olan “Sarı Yeşilli” takım, ligin ikinci müsabakasını Urfa’da oynadı ve Tarsus İdmanyurdu ekibine 2-0 takıldı. Bir ölçüde Ankara Ostim Stadı’nda” oynanan maçın skorunu tekrarladı. TFF 1.Ligi’nden bir alt kümeye düşen “Afjet Afyon” karşısında ise hezimete uğradı. Skor Board 4-0 gibi açık skorla mağlup olan Şanlıurfaspor’un aleyhine işlem gördü.

DÖRDÜNCÜ lig müsabakasını Şanlıurfa GAP Stadı’nda oynayacak olan Urfa temsilcisinin rakibi Manisa olacak. Manisa 3’te 3 yapan ekip olarak, rakip ağlara 13 gol bırakan, kalesinde 4 gol gören ve +9 gol averajı ile Şanlıurfa mücadelesinde, galibiyete yakın ünite olarak görülmekte!...

GRUBUNDA tabana adres veren Şanlıurfaspor 3 maçını da kaybeden ve -6 gol averajı ile “sıfır” puanlı kulüp. Böylesine bir ortamın yakışmadığı Şanlıurfa’da profesyonel futbol “işportaya” düşmüş kimlikte…

BUNUN nedenlerinin ilkinde Urfa halkının ilgisizliği görülür. Urfa Endüstrisi’nde ekonomik konumu “vitrin” yapan kişi veya kurumların ilgisizliği, acı faturanın kesilmesi ile birleşmekte. Afyon ekibinin İlker (2),  Aykut ile bulduğu 3 gole bir de Yusuf Güzel’in kendi kalesine attığı gol de birleşince 4-0’lık yenilgi Urfa’nın umutsuzluk yanını ortaya çıkartan yön!..

SINIRLI kadrosu bulunan Şanlıurfaspor’da Yasin, İbrahim Halil, Yusuf, Mehmet Halil, Veysel, Murat Şamil, Sercan, Ali Eren, Fevzi, Rıdvan, Muhammed Değerli, İbrahim, Alper, Seyfettin, Eyyüp, Mehmet Fatih, Muhammed Talha… yetersiz kalmakta. Bu açıdan zamanında yapılmayan ve transfer tahtasına takılan Şanlıurfaspor için “tehlike çanları” çalmakta. Mersin İdmanyurdu Kulübü, Urfa’da örnek alınmalı!!...

HAYATA yön veren öyküler arasında “Tahta atın öğrettiği” başlıklı ve örnek alınması gereken dizi şöyle:

İKİ çocuklu bir aile hafta sonunu piknik yaparak geçirmeye karar vermişti. Piknik yerine vardıklarında, anne yemeği hazırlarken, baba çocuklarıyla birlikte kısa bir yürüyüşe çıktı. Yürüyüş uzun olmasa da, çocuklardan küçük olanı yorulmuştu. Yalvaran gözlerle babasına bakıp:

“BABACIĞIM” dedi,  “Çok yoruldum, beni kucağında taşır mısın?!..” Baba “Ben de biraz yoruldum oğlum,” der demez, çocuk ağlamaya başladı. Baba tek kelime etmeden etraftaki ağaçlardan birinden kuru bir dal kesti. Dalı ç akısıyla biçimlendirip yonttu, sonra da oğluna verdi.

“AL sana güzel bir at,” dedi.

ÇOCUK dal parçasında yontulmuş ata sevinçle bindi ve “Deehh! Deeh!... diye bağırarak annesinin sofra kurduğu düzlüğe doğru koşmaya başladı….

ÖYKÜDEN alınması gereken; Şanlıurfalı’yım diyen her kesimin “Şanlıurfaspor’u” futbol endüstrisinde yem olmaması gerektiği bir gerçek. Bunun için taşın altına elini sokanlar kendini göstermeli.

YORUM EKLE