ŞUSKİ susuz Suruç’a giderse…

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin yıllardır çözülemeyen içme suyu sıkıntısı 2016 yılında da devam ediyor. Gün içerisinde en faza 2 saat şehir şebekelerinden faydalanan Suruçlular su sıkıntılarının giderilmesini istiyor…

ŞUSKİ susuz Suruç’a giderse…
ŞUSKİ ÇALIŞANLARI SAAT OKUYAMIYOR

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde su sayaçları okunmasına izin verilmiyor. Vatandaşlar gün içerisinde sadece 2 saat faydalandıkları su için saat okumaya gelen ŞUSKİ çalışanlarına “önce su sorunumuzu çözün sonra saat okumaya gelin” diyerek geri çeviriyor.

“VERGİLER VE ATIK SUYUN FATURASI KULLANDIĞIMIZ SUYUN İKİ KATINDAN FAZLA”

Suruçlular su ihtiyaçlarının giderilmediğini belirterek sadece iki saatlik su kullanım faturasının ödenen vergiler ve atık su parasından daha düşük olduğunu savundu.

Su faturalarının yüksek geldiğini belirten Suruçlular; “ Su faturasına karşı değiliz sadece içme suyu sıkıntılarımız giderilsin istiyoruz. Gün içerisinde sadece 2 saat sudan faydalana biliyoruz. Bunun faturası vergi ve atık su parasıyla uçuk fiyatları buluyor. Biz saatlerimizi okutmak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

SAAT OKUMA ELEMANINI İLE SURUÇLULAR KARŞI KARŞIYA

Öte yandan su saati okuma ekipleri geçtiğimiz gün Suruç’ta saat okumaya gitti. Suruçlu bir vatandaş ile saat okuma ekibi arasında yaşanan kısa süreli tartışma kavgaya dönüşünce saat okuma elemanı olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 15:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
İdris
İdris - 4 yıl Önce

Bencede suruclular cok haklı ben31yasındayım su sorunu bitmiyor

SIRADAKİ HABER