Suruç’ta ilklere imza atılıyor

Suruç Devlet Hastanesinde rahim kanseri ameliyatı yapıldı…

Suruç’ta ilklere imza atılıyor
Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreterliğine bağlı Suruç Devlet hastanesi Kadın Doğum Polikliniğine menopoz sonrası kanama şikâyeti ( 62 ) ile başvuran hastanın, Yapılan rahim biyopsisi ile hastaya tıp dilinde endometrium kanseri denilen rahim kanseri tanısı koyuldu. Genel Cerrahi Uzmanı. ve Kadın Doğum Uzmanı ile Birlikte gerçekleştirilen Ameliyatta kanserli olan bölge tamamıyla temizlendi. Hastanın Ameliyat sonrası tüm şikâyetleri geçti ve sağlığına kavuştu.
Suruç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Necmi EŞİYOK; “Rahim kanseri tedavi edildiğinde oldukça iyi sonuçlar veren bir kanser türü olup, belirtileri arasında menopoz sonrası kanama yer almaktadır. Bu sebepten dolayı menopoz sonrasında olan her turlu kanama ciddiye alınmalı ve bir kadın doğum uzmanına başvurulmalı. ”dedi.
Dr. Eşiyok; Suruç halkının hizmetin en iyisine en kalitelisine layık olduğunu belirterek, ilçemizde yaşayan halkın il merkezindeki hastanelerde hangi imkan varsa Suruç devlet hastanesinede aynı imkanları getireceklerini tedavi olmak için il merkezine gitmelerine gerek kalmadan hastanemizde tedavi olmaları için çalışacaklarını söyledi.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER