Suruç’ta Ekinler Kurudu

Suruç Ovası Pompaj Sulaması Taşbasan Sol Sahil Sulaması 2. Kısım Şebekesi 19-15 nolu sulama hattı kapsamında yer alan 18 mahallede yaklaşık 20 gündür suyun gelmemesi çiftçileri çileden çıkardı.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde LY 19 çiftçileri, suyun köylere verilmemesi sonucu ekinlerin kuruduğunu iddia ederek DSİ 15. Bölge Müdürlüğü’nü topa tuttu.

18 köyün susuz kaldığını iddia eden çiftçiler, geçen yıl da aynı durum ile karşılaştıklarını, bunun sonucunda ekinlerin kuruduğunu ancak bu yıl da suyun verilmemesi sonucu aynı durum ile karşı karşıyayız. 19 15 hatın 20 gündür suyu gelmiyor, ekinler kurudu, bu zararımızı kim karşılayacak, devletimizden yardım bekliyoruz.

Suyun koordine edilmesinde yetkililerin görevlerini yapmadıklarını belirten Çiftçiler, “Ön hatlarda su var ama bu su koordine edilmiyor. Aşağı hatlar suyu alamıyor. Bunlar suyu paylaşmıyor. Kaderimize teslim olmuşuz. Bu yöneticilerimiz ne diye var? Suyu organize edemiyorlar.

Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba`dan Valimiz Abdullah Erin`den Milletvekillerimizden, Bürokratlarımızdan bu konu hakkında yardım bekliyoruz.

Kanalı Başı dolu Sonu ise Bomboş

Dsi yetkileri sulama kanalının dolu olduğunu belirtmelerine rağmen dün muhabirimiz olay yerine giderek kendi gözleriyle kanalını fotoğraflayarak dsi yetkililerin aksine kanalın dolu değil boş olduğunu gözler önüne serdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Suruçlu
Suruçlu - 2 yıl Önce

Peki twvşan mahallesi ve civarı ne zaman suya kavuşacak

SIRADAKİ HABER