Suruç'ta Davullu Zurnalı Yemin Töreni

Suruç ilçesinde eğitimlerini tamamlayan 52 güvenlik korucusu, düzenlenen törenle yemin edip göreve başladı.

Suruç'ta Davullu Zurnalı Yemin Töreni

İçişleri Bakanlığı'nın açtığı güvenlik korucusu kadrosunda kırsal alanda görev yapmak için 15  günlük eğitimlerini başarıyla tamamlayan 52 yeni güvenlik korucusu için Suruç İlçe Jandarma Komutanlığı'nda yemin töreni düzenlendi.

 Yemin törenine; Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yuzbaşi Murat Yılık, Birecik Ilce Jandarma Komutanı  Binbaşı Atakan Alper , Askerlik Şube Başkanı Harun Ağaç, İlçe Emniyet Müdürü Murat Türker, Suruc AFAD Konaklama Tesisi Müdürü  ve Belediye Başkan Yardımcısı  Mehmet Han Özdemir , Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü  Veysel Kızılay korucuların aileleri ile vatandaşlar katıldı. 

Tören’de konuşan Suruç Kaymakamı ve Suruç Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu, 
“Suruç İlçemiz terörle mücadele konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiren ve bu konuda bütün güvenlik birimlerinin omuz omuza görev yaptığı bir ilçemizdir. Askeriyle, polisiyle, korucusuyla, hep birlikte her noktada görev yapma anlayışı içerisindedir. Dün olduğu gibi bugün de operasyonlar aralıksız bir şekilde devam edecek olup tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu mücadele sürdürülecektir. Bu mücadelede en büyük desteği tabi ki vatandaşlarımız vermektedir. Bizim birlik ve beraberliğimizi bozmaya kalkan ihanet şebekelerine karşı gerektiğinde bir araya gelebileceğimizi ve bütün dünyaya bunu ispat edebileceğimizi en son 15 Temmuzda göstermiş bulunuyoruz. Bu anlamda yapılan çalışmalar çevresinde Suruç halkı da terör örgütü ile arasına mesafe koymuştur. Ben huzurlarınızda terör örgütü ile arasına mesafe koyan ve bu iradesini her geçen gün artan Suruç halkına teşekkür ediyorum. 52 güvenlik korucumuzla ilimiz ve ilçemizin güvenlik standardını daha üst seviyeye çıkartacaktır. Araziyi iyi bilen güvenlik korucularımız, jandarma ve emniyet mensuplarımızla birlikte, bizlere güç katacak, terörle mücadele konusunda gücümüz artıracaktır. Göreve başlayan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Türk bayrağı ve silahların bulunduğu masaya ellerini koyup yemin eden 52 korucu izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Tören sonunda korucular mehmetçik ve  vatandaşlar hep birlikte kol kola davul zurna eşliğinde halay çekti. Törende emekli koruculara Kaymakam Ferhat Sinanoglu  ve protokol  üyeleri  tarafından  yaptığı  hizmetler  adına  teşekkür plaketi verildi                        

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER