Suruç Dumlukuyu İlk ve Ortaokulundan Büyük Başarı

Suruç Dumlukuyu İlk ve Ortaokul öğretmen ve öğrencilerin özverili çalışmaları ile güneş enerjisi ile çalışan araç yaptılar.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bulunan Dumlukuyu İlk ve Ortaokul öğretmen ve öğrencileri büyük bir başarıya imza attılar. Okul öğrencileri ve öğretmenleri kendi imkânlarıyla ve kendi projeleri ile güneş enerjisi ile çalışan araç ürettiler. Kendi topladıkları parçaları bir araya getirip araç yapan okul öğretmenleri ve hocaların bu başarısı ilçedeki vatandaşlar tarafından tebrik ile karşılandı. İki kişilik olan ve güneş enerjisi ile çalışan araç saatte ortalama 25 Kilometreye kadar çıkabilmekte.

Okulda yapılan en büyük çalışmalardan bir tanesi olan güneş enerjisi ile çalışan aracı test eden öğrenciler ve öğretmenler bu testlerden başarı ile geçtiler. Böylesi bir azim ve gayretin karşılığında böylesi bir başarıya imza atan öğretmen ve öğrenciler, bu projelerinin ilk olduğunu bundan dolayı bazı eksikliklerinde var olduğunu söyleyerek, ileriki zamanlarda güneş enerjisi ile çalışan aracı daha da geliştireceklerini ve daha güzel bir araç ile herkesin karşısına çıkacaklarını söyledi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 12:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mmm
Mmm - 1 yıl Önce

Herşey ithal sadece toplamışlardır. Bu ülkede ne imal edilmiş ki fabrika olsun.

SIRADAKİ HABER