Suruç Devlet Hastanesinde Akılalmaz İddia

Suruç Devlet Hastanesi Başhekimi Necmi Eşiyok, ateşlenen çocuğa müdahale edilmediği iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Suruç Devlet Hastanesinde Akılalmaz İddia

Eşiyok, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın organlarında yer alan hastaneye yüksek ateş şikayetiyle başvuran çocuğa müdahale edilmediği iddialarına ilişkin, olayın gerçek dışı ve kurgu olduğunu belirtti.

Olayda ismi geçen 3 yaşındaki çocuğun, 30 Ağustos günü 23.46'da Suruç Devlet Hastanesi acil servisine karın ağrısı şikayetiyle başvurduğunu aktaran Eşiyok, şunları kaydetti:

"23.51'de muayene olarak ishal tanısı ile gerekli ilaçlar reçete edilmiştir. Hastanın işlem formunda vitalleri stabil, ateşi normal olarak ölçülmüştür. Hastayı muayene eden hekim tarafından herhangi bir tedavi uygulaması yapılmamıştır. Acil serviste gerekli tüm alanlarda yeterli sağlık personeli görevlendirilmiştir ancak belirtilen saatte aile içi kavga nedeniyle acil servise birkaç yaralının aynı anda girişi olmuş ve personeller acil vakaya yönlendirilmiştir. Hastanemizde 15'er yataklı 2 oda, 4 yataklı 1 oda ve 34 yataklı 1 oda olmak üzere 3 adet müşahede odası bulunmaktadır. Hasta yakınları arka kısımda bulunan ve o saatte hasta yatışı olmayan müşahede odasına, kendilerine herhangi bir tedavi uygulanmamasına rağmen gitmişlerdir. Görüntüler kasıtlı ve kurgulanarak çekilmiştir. "

AA

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 22:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre
Emre - 2 hafta Önce

Geçenlerde birecik devlet hastanesi intihar haberi ile gündeme geldi suruç bu şekilde demekki ilde sağlıkla ilgili idari zaafiyet var başhekimler yetenekli kişiler arasından seçilmeli yazık bu memlekete sağlık müdürü 2 gün önce aynı hastanedeydi personelle toplanıp onları motive etmeniz gerekir nasıl daha vatandaşa verimli olunur onu anlatmanız gerekir

Ahmet firathan
Ahmet firathan - 2 hafta Önce

Dün gece bende ordaydim hastane baya yogundu. Herkes haril harıl calisiyordu. Karalamak icin bu tur oyunlar yapmak ne kadar haince . Ayıp insanların emegine ayıp.

Mustafa şahin
Mustafa şahin - 2 hafta Önce

Bi suruclu olarak son 6 ayda hastanede yapilan guzel seyleri görmezden gelmemek insanlarin hakkini yemek onlari suclamak ne kadar karaktersizce bir durum.Ayip be su an suructa en iyi hizmet veren kurum.Sirf cocuklarimiz hastaneyi sevsin diye yaptigi oyun alani bile buyuk bi basari . Allah Necmi Hocadan razi olsun .Meyve veren ağaç taşlanır

YAZIK BU MEMLEKETE
YAZIK BU MEMLEKETE - 2 hafta Önce

NERDE MİLLETVEKİLLERİ NERDE DOKTOR NERDE PERSONEL BU ŞEHİRİN İLGİLİ YÖNETİCİLERİ NE İŞ YAPAR YILLARDIR İKTİDARIN URFAYA BU BAKIŞINDAN DOLAYI URFA SAĞLIK OLARAK HER YÖNDEN GERİ BIRAKILDI ZATEN YIL 2019 OLMUŞ HALEN SAĞLIK OLARAK GERİDE SKANDALLARLA KARŞI KARŞIYAYIZ ALLAH AŞKINA BU ŞEHİR NE ZAMAN BU KÖTÜ KADERİNDEN KURTULACAK SUÇ BİZDE KİMSEDE DEĞİL SANDIKTA DERS VERMEZSEN ADAMLARIN UMURU OLMAZ TABİKİDE SORGULAMA ZİHNİYETİMİZ ELEŞTİRİ KÜLTÜRÜMÜZ GELİŞMEDİKÇE BU TARZ İÇ KARASI GÖRÜNTÜLERİ GÖRMEYE BİZİ DAHA ÇOK MAHKUM EDERLER HİÇMİ SAĞLIK ADINA BİR GÜN OLSUN OLUMLU BİR GELİŞME BU ŞEHİRDE GÖREMİYECEZ URFA OLARAK YILLARDIR SORUNLARA DUYARSISIZ BATI İLLERİ GİBİ SORGULA ELEŞTİR BAKAYIM BÖYLE YAPIYORLARMI O RAHATLIĞI BİZ SAĞLIYORUZ BÜROKRASİYE KUSURA BAKMAYALIM YILLARDIR URFANIN HER SORUNUNA DUYARSISIZ SANDIKTA BİLE HESAP SORAMIYORUZ SORUNLARA DUYARSIZ KALAN TOPLUMLAR HELAK OLMAYA MAHKUMDUR !

dede
dede - 2 hafta Önce

ALLAH Belanızı versin sonra diyorlar doktora şiddet var

SIRADAKİ HABER