Marketlerde Sular Tükendi

Suruç ilçesine giden içmesuyu boru hatlarındaki arıza nedeniyle Suruçlu vatandaşlar günlerdir susuz kalarak yaşamlarını zor şartlarda sürdürmeye çalışıyor.

Musluğunda suyu akmayan her vatandaş marketlerde su kuyruğu oluşturdu. İlçede bir çok markette sular tükenirken vatandaşlar bir günde çözülmesi gereken sorunun neden 4 gündür çözülemediğini sorguluyor.

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla aday adayların ve partilerin seçim yarışına girmesine rağmen ilçede hizmet sıkıntısı yaşayan vatandaşlar biran evvel sorunun çözülerek ilçelerine tekrar suyun gelmesini istiyor.

Dört gün boyunca marketten hazır su alarak su ihtiyaclarını giderdiğini artık marketlerde suların tükendiğini belirten ilçe sakini Feridun Yavuz, gün geçtikçe su bulmakta zorlandıklarını söyledi.

İçme suyu borularının patladığını ve onarımın devam ettiğinin haberini aldıklarını belirten Yavuz, "Borular patlamış diye haber aldık. Onarım çalışmaların devam etiğini duyduk. Su gelecek dediler 4 gün oldu hala gelecek diyorlar. Büyükşehirlerde böyle bir  patlak olursa  böyle kabul edilecek bir şey midir? Memleketin  4 günden beridir sussuz kalması memleketin sahipsizliğimidir? Sayın vekilimiz bunları duymuyor mu? Bu bilgileri not almıyor mu 4 gündür sular akmıyor bu insanlar perişan oldu. Yabancı öğretmen, polis, asker arkadaşlar var bunlar ne yapacak? Tankerlerle taşınacak bu suyu yabancılar taşıyıp deposuna doldurabilir mi? Sayın vekilimize sesleniyorum bu memlekete bir el atsın .1 günde bitirilecek bir borunun 4 günde bitirilmesi olacak şey değildir.Başka bir yerde patlak olduğu zaman büyük ekipler gelip hızla bitiriyor” dedi.

Pastane işletmecisi Ahmet Bulut ise akmayan sulardan dolayı iş yerini kapattığını ve iş yerinde üretimi durdurduğunu aktararak şunları söyledi;

"4 gündür suyumuz hiç  yok  gece 12 de iki tane bidon aldım bizim köyden su getirdim. İş yerimiz 4 günden beridir kirlenmiş temizleyemiyoruz ve üretim yapamıyor."

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 15:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAKAN
HAKAN - 13 ay Önce

Urfa belediyesi cag atlatti urfaya kac nin.mt su sebekesi dosemis reklam yapain BUYUKKOY BASKANI MILLETI KANDIR BAKALIM GENEL MERKEZ KANACAKMI..REKLAMCI BASKAN SENI REZIL ETTIN MEMLEKETI

SIRADAKİ HABER