Avustralya Büyükelçisi Despoja Şanlıurfa'da

Avustralya'nın kadın ve kız çocuklarından sorumlu Büyükelçisi Natasha Stott Despoja, Suruç Konaklama Tesisi'ndeki Suriyeli sığınmacıları ziyaret etti.

Avustralya Büyükelçisi Despoja Şanlıurfa'da

Türkiye'nin en büyük çadır kenti olma özelliğini taşıyan ve yaklaşık 26 bin sığınmacının barındığı tesiste yürütülen faaliyetlerle ilgili Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi'den bilgi alan Despoja ve beraberindeki heyet, Kobani'den (Ayn-el Arap) yaşanan göç ve sonrasında yaşananların anlatıldığı tanıtım filmini de izledi.

Büyükelçi Despoja, daha sonra tesislerde kalan Suriyeli kadınlarla sohbet etti.

Ziyaretten etkilendiğini belirten Natasha Stott Despoja,"Yapılan çalışmaları bir kez daha yerinde görmek beni çok mutlu etti. Bu tesis gerçekten çok büyük bir merkez. Buraya hayran kaldım ve başta Kaymakamımız ve diğer tüm yetkililer olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti'ne teşekkür ediyorum." dedi. 

Kaymakam Çiftçi ise ziyaretten dolayı Despoja'ya teşekkür etti. 

Ülke olarak sığınmacılara kucak açmaya devam ettiklerini hatırlatan Abdullah Çiftçi, "Onların burada tüm istekleri yerine getiriliyor. Tesisimizde yaklaşık 26 bin kişi misafir edilmektedir. Konuklarımıza terk etmek zorunda kaldıkları evlerini ve yaşam alanlarını yeniden sunmaya çalışıyoruz. Onları mutlu etmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2016, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER