Zirveye İlçe Takımları Damgasını Vurdu

1. Amatör küme A ve B Grubuna ilçe takımları damgasını vurdular. İki Birecik takımı şampiyonluğa doğru koşarken, merkez takımları sınıfta kaldı.

Zirveye İlçe Takımları Damgasını Vurdu

Şanlıurfa 1. Amatör kümede 14. Hafta maçları tamamlandı. A Grubunda zirve mücadelesi veren Birecik Belediyespor en yakın takipçisi Hilvan Belediyespor’u kendi evinde 3-0 mağlup ederek gülen taraf oldu.

A Grubunda haftalardır devam eden şampiyonluk mücadelesinde Birecik belediyespor Hilvan Belediyespor karşısında aldığı bu galibiyetle puanını 31’e çıkartarak büyük avantaj elde etti.

Grupta oynanan diğer müsabakalarda şu sonuçlar alındı.

Viranşehir Sanayi : 3 – 0 : Bozovagücü 

Eyyübiye Gençlikspor : 0 – 6 : Şanlıurfa Karşıyaka     

Birecik Belediyespor : 3 – 0 : Hilvan Belediyespor     

Çamlıdere Gençlikspor : 1 – 1 : Badıllı Gençlikspor

B GRUBUNUN LİDERİ BİRECİKSPOR

Şanlıurfa 1. Amatör ligine iki Birecik takımları damgasını vurdu. A Grubunda Birecik Belediyespor, B Grubunda Birecikspor 14 haftayı zirvede tamamladılar.

B Grubunda ligin başından bu yana zirve mücadelesi veren Birecikspor geçtiğimiz hafta deplasmanda oynadığı Karaköprü Belediyespor maçını 4-1 kazanarak 33 puanla zirveyi kimseye kaptırmadı.

Bir maç fazlasıyla en yakın takipçisi Gençlerbirliği 6 puan fark atan 33 puanla şampiyonluğa koşan Birecikspor bu hafta kendi evinde Keçespor ile oynayacak.

Grupta oynanan diğer müsabakalarda şu sonuçlar alındı.

Yukarı Göklüspor : 3 – 0 : Yeni Halspor

Karaköprüspor : 1 – 4 : Birecikspor      

Keçespor : 0 – 1 : Ceylanpınar Tigemspor      

Viranşehir İdman Yurdu : 0 – 6 : Şanlıurfa Gençlerbirliği

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER