Valilik ve Belediye'den ASKF’ye Tam Destek

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi ziyaret eden Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetimi kulüplere maddi ve manevi konusunda gereken desteği vereceklerini söylediler.

Valilik ve Belediye'den ASKF’ye Tam Destek

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Kulüplerin rahat bir ortamda mücadele etmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Hafta içi Vali Abdullah Erin’i makamında ziyaret eden ASKF yönetimi daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çitçi ile görüşerek kulüplere neler yapılacağı konusunda çözüme bağladı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Aktaşoğlu Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile görüşmelerini Urfanatik’e açıkladı.

Aktaşoğlu, “Yönetim Kurulu olarak verdiğimiz sözlerin daha fazlasını yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Hafta içi Valimizi makamında ziyaret ederek kulüpler hakkında gereken bilgileri vererek Valilik olarak destek vereceklerini söylediler.

Biz yönetim kurulumuzla birlikte daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile görüşmemiz oldu. Bu görüşmede belediye başkanımız bize Kulüplerin lige katılım payını vereceğini, Yenice Stadyumunun daha aydınlatılması için jeneratörün değiştirilmesini, ŞUTİM sahasının 220 günden 150 güne indirilmesini ve bir an evvel projenin tamamlamasını ve kulüplerin hizmetine sunulmasını, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş ile 2 nolu sahanın kalması konusunda görüşülüp bu sahanın yerine alternatif bir sahasın yapılmadan yıkılmamasına, Harran Üniversitenin atık durumunda bulunan 2 sahanın görüşülüp amatör kulüplerin hizmetine geçirilmesini gerçekleştirilecek.

Yeni sezonda 35 yaş üstü futbol turnuvasını Belediye tarafından düzenlenmesi konusunda gerçekleştireceğiz. Bu çalışmaları yapmamızdaki tek amaç takımlarımızın rahat bir ortamda futbol oynamalarını sağlamaktır.

Biz Amatör Kulüpleri Federasyonu olarak bizler her zaman maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Valilik, Belediyelere ve kamu kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ederiz” dedi.

AMATÖR LİGLERDE SPONSOR DÖNEMİ BAŞLIYOR

Türkiye genelinde olduğu gibi Amatör liglerde de sponsor dönemi başlaması için düğmeye basıldı. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetimi liglere verilecek olan sponsor konusunda çalışmalar başladı.

Süper Lig İlhan Cavcav sezonu olduğu gibi Şanlıurfa Amatör liglerde bu uygulama gerçekleştirilecek. Sponsor olunması durumunda bundan böyle kulüplerin hiçbir masrafı olmayacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2017, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER