04 Nisan 2013 Perşembe 00:00
Vali’den Çizmecioğlu’na Açıklama
banner23

Geçtiğimiz günlerde, URFA-PRESS İmtiyaz Sahibi, Şanlıurfaspor Eski Başkan Vekillerinden Ali Çizmecioğlu, Şanlıurfaspor’un Eski yöneticisi İbrahim Ülgen’in misafiri olarak İzmir’e gitmiş ve Türk futbolunda bir devrim yaratan BUCASPOR gerçeğini İbrahim Ülgen’in hazırladığı proğram dahilinde çalışarak BUCA örneğinin güçlü bir yönetim oluşturan ve artık uygulanması bu dönemde rahatça gerçekleştirilebilecek bir projeyi yerinde inceleyip görüşmelerde bulunarak Urfaspor’a sunmak için önemli çalışmalar yapmıştı. 

 

Ali Çizmecioğlu ilk önce BUCASPOR Teknik Direktörü Sait Büyükfırtınalar ve 2.Başkan Adnan Dolma ile BUCASPOR AKADEMİSİ Tesislerinde gerçekleştirmişlerdi.. 

 

Yapılan çalışmaları notlar ve fotoğraflar halinde alıp Urfa’ya dönen Ali Çizmecioğlu,BUCASPOR Akademisinin Urfa’da da uygulan-ması için çalışmalarda bulunmuş ve önceki gün ise Urfa Valisi ve Urfaspor’a önem veren Vali Celalettin Güvenç’le biraraya gelerek Bucaspor altyapı örneğini belgelerle sundu.. 

 

Ali Çizmecioğlu ile uzun süre bilgi alışverişinde bulunan Vali Celalettin Güvenç,bu konuda bir çalışma içinde olduklarını,fakat bir aşama kaydetmediklerini belirtti. 

 

Başkan Fethi Şimşek’in de bu konuya önem verdiğini söyleyen Vali Celalettin Güvenç Urfaspor’un şuan içinde bulunduğu sıkıntılı durumu atlatacağını,bundan kimsenin kuşku duymaması ve destek vermesini istediğini, bu sıkıntıların da atlatma-sından hemen sonra Çizmecioğlu’nun hazırladığı sistemi Urfa’da uygulaya-caklarını söyledi. 

 

Bu konuda Galatasaray’lı eski futbolcu Hakan Ünsal ile de görüştüklerini belirten Vali Güvenç: Çalışmaları bu sıkıntıları atlatır atlatmaz hemen başlatacaklarını söyledi.. 

 

Ali Çizmecioğlu’nun, Şanlıurfaspor’un Gap Vadisi Tesislerinin yanında büyük ve boş bir alanın daha bulunduğunu ve burada altyapıdaki sporcular için yeni bir blok yapılabileceğini hatırlatmasından sonra,Vali Güvenç yeni tesislerin yanındaki fazla arazinin metrekarelerinin araş-tırılıp kendisine verilmesini isteyece-ğini söyledi.)

 

Ali Çizmecioğlu’nun bu konuda Bucaspor Akademisini kuran, hazırlayan ve sürdüren başkanlar ve yöneticilerinin şuan Urfaspor’a bu konuda destek olacaklarını belirttik-lerini söylemesi üzerine, bunu memnuniyetle karşılayacaklarını belirtti. 

 

Ali Çizmecioğlu’nun, Galata-saray’ın Mardin’de açmayı düşündüğü Galatasaray Spor Okulunun şahıslar tarafından kurulacağını söylemesinden sonra,Vali Güvenç; zaten biz de Müfit Erkasap’la sizin konuyu bana açmanızdan sonra görüştük, 

 

Galatasaray’ın özel okulu olmadığını öğrendik, en doğrusu sizin dediğiniz gibi Urfa’da, Urfaspor’un kendi okulu,akademisi olmasıdır. Dedi. 

Urfaspor’un Gap Vadisi Tesislerinde 4 idman sahasının olduğunu söyleyen Vali Celalettin Güvenç,tesislerin yanındaki arazide ise altyapı sporcuları için dersane, yatakhane, yemekhaneden oluşan bir binanın yapılması halinde amaçlarına daha kolay ve masrafsız bir şekilde ulaşabileceklerini söyledi. 

 

Urfaspor’un altyapı geleneğini sağlamasının çok önemli olduğunu söyleyen Vali Celalettin Güvenç,Ali Çizmecioğlu’na Urfaspor için gösterdiği hassasiyete ve çalışmaya teşekkür ederek, Ali Çizmecioğlu’nun hazırladığı dosyayı aldı. (Kadir Köseler)

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.