Urfa’dan Sağ Kroşe

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu Vali Yardımcısı Uğur Sezer ve şehrin kurum amirleri salonda buluna

Urfa’dan Sağ Kroşe

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu Vali Yardımcısı Uğur Sezer ve şehrin kurum amirleri salonda bulunarak müsabakalara seyircilik ettiler.

Mehter takımının yarattığı atmosferle birlikte seyircilerin yoğun ilgi gösterdiği şampiyona 12 ocak tarihinden başlayarak 17 ocak tarihine kadar sürecek.

Şampiyonada Yıldızlar kategorisinde 130, Gençlerde 145 sporcu mücadele edeceği öğrenilirken, büyükler kategorisinde ise 106 sporcu galibiyet için çarpışacak. Türkiye’nin 42 ilinden 381 boksör şampiyonada ter dökecek.

Mücadeleler gençler ve yıldızlar kategorisinde 2’şer dakikalık 4 raunttan yapılırken, büyüklerde ise 2’şer dakikalık 3 raunttan gerçekleştirilecek.  

Şampiyonada uluslar arası hakemler in arasında bulunduğu 36 hakem görev alacak. Bayanlar boks şampiyonası kiloya göre yıldızlar kategorisinde 13 siklet üzeriden yapılacakken, gençler ve büyükler kategorisinde ise 10 siklet üzerinden yapılacak.

Şanlıurfalı vatandaşların ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği boks karşılaşmaları seyir zevki yüksek mücadeleleri seyircilerle buluşturuyor.

Mücadelelerin başlama öncesinde bir açıklama yapan Şanlıurfa Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Ertuğrul Yıldız şunları söyledi;

“ Son 4 ayda 4. Şampiyonamız. Türkiye Güreş Şampiyonası, Türkiye Halter Şampiyonası, 4. Göbeklitepe yarı maratonu ve 10 km koşusu ve son olarak Türkiye Boks Şampiyonasına ev sahipliği yaptık yapıyoruz. Her fırsatta söylüyoruz Şanlıurfa Peygamberler şehri, kültür şehri, ilim ve tarih şehri ve bu tür aktivitelerle Şanlıurfa bir spor şehri olacaktır” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ise şunları belitti;

“ Bu güzel şampiyonanın sporcularımıza, federasyonumuza, ülkemize hayırlı olmasını içtenlikle temenni ediyorum. Gençlerimiz için böyle bir şampiyona düzenlediği ve Urfa’mızı seçtiği için Federasyon başkanımız Eyüp Gözgeç’i tebrik ediyorum. Umarım ve dilerim güzel bir şampiyona olur. Sporcularımız tecrübelerinin üstüne tecrübe eklerler, hedefleri olan 2016 Rio şampiyonasından altın madalyalarla oradan dönerler diyorum” dedi.

Şanlıurfa boks alanında Türkiye’nin en büyük organizasyonuna ev sahipliğini yaptığını belirten Vali İzzettin Küçük şunları söyledi;

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER