Urfa Futbolunda Tek Başarısı Kadınlardan Geldi

Şanlıurfa Gençlikspor Kadın Futbol takımı büyük bir başarıya imza atarak 2.ligin ilk adımı olan play-off’a kaldı.

Urfa Futbolunda Tek Başarısı Kadınlardan Geldi

Şanlıurfa’nın tek kadın futbol takımı olan Şanlıurfa Gençlikspor Kadın Futbol takımı büyük bir başarıya imza attı. Kurulduğu günden bu yana herhangi bir maddi desteğin yanında birçok kişinin ismini bile duymadığı kadın futbol takımı bu yıl futbol alanında Urfa’nın göğsünü kabartan tek takım oldu. On milyonlarca paranın yatırıldığı takımların yapamadığını imkânsızlıklar içinde yapan Gençlikspor Kadın Takımı Türkiye Kadın Futbol 3.lig 12.grupta ligin bitimine bir hafta kala en büyük takipçisi olan Malatya Kadınlar takımını deplasmanda 0-5 yenerek 2.lig yolunda Play-Off’a kaldı.

Kadınların bu büyük başarısını değerlendiren takım antrenörü Mustafa Abak sezon başından beridir tek hedeflerinin şampiyon olup 2.lige çıkmak olduğunu söyledi. Diğer illerin takımlarına kıyasla çok düşük imkânlar çerçevesinde böylesi bir başarıyı imza atan kadın oyuncularını tebrik ettiğini ve en büyük rakipleri olan Malatya Kadın Takımını deplasmanda 5 golle geçmekle 2.lige hazır olduklarını gösterdiklerini söyledi.  

‘2.lig gururunu Urfa’mıza yaşatmak istiyoruz’

Takım antrenörü Abak, “Biz sezon başından beridir, Kadın Futbol 3.ligi 12. Grupta mücadele ediyorduk. Sezon başından beridir tek parolamız vardı gruptan lider çıkıp play-offu geçip 2.lige yükselmekti. Çok şükür kadın takımımız bu başarının ilk ayağını imkansızlık ve desteksizdik içinde gerçekleştirdi. Azmederek, inançla çıktıkları bu yolda hepimizin göğsünü kabarttı. Ligin bitimine bir hafta kala en güçlü takipçimiz olan Malatya Kadın takımını deplasmanda 5 golle geçip ligin bitimine bir hafta kala play-offa kaldık. Ben bu alanda başarı gösteren aşta oyuncularımıza ardından teknik ekibimizi ve yardımcılığımı yapan Ayşe Bağmancıyı tebrik ederim. Artık önümüze bakacağız, play-offta karışılacağımız rakibimizi de yenip 2.lige yükselip bu başarıyı ve gururu Urfa’mıza yaşatmak istiyoruz.” Dedi

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER