12 Haziran 2014 Perşembe 00:00
U14 Türkiye Şampiyonası Finalleri Yozgat’da Oynanacak

63 ilden 106 takımın katılımı ile 16 Mayıs 2014 tarihinde başlayan Türkiye Şampiyonasında oynanan birinci ve ikinci kademe müsabakaları sonunda 4 takım finale katılma hakkı kazandı.

Finalist takımlar olan Arabayatağıspor (Bursa), Damlaspor (İstanbul), Edessa 7 Yıldızspor (Şanlıurfa) ve Kadıköyspor’un (Samsun) katılacağı U14 Türkiye Şampiyonası kura çekimi 13 Haziran 2014 tarihinde Yozgat’da yapılacak. Kura çekimi sonrası oluşacak eşleşme ile 14 Haziran 2014 tarihinde yarı final,  15 Haziran 2014 tarihinde final müsabakaları oynanacak.
2013 – 2014 SEZONU
U14  TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİ STATÜSÜ
1- 2013 - 2014 sezonu U14 Türkiye Şampiyonası Final müsabakaları 14 – 15 Haziran 2014 tarihlerinde YOZGAT’da oynanacaktır. Müsabakaların teknik toplantısı ve kura çekimi             13 Haziran 2014 tarihinde saat 18.00’de Yozgat ASKF’nin merkezinde (Medrese Mahallesi Lise Caddesi Sayarlar İşhanı Kat:3 No:10 YOZGAT) yapılacaktır.
 
2- U14 müsabakalarında 2000 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular oynayabilirler.
 
3- Final müsabakalarına katılan her takımımıza Federasyonumuzca 2.000 TL tutarında katkı payı verilecektir. Katkı payları, takımlar müsabakalardan sonra Ek: 1’de örneği görülen dilekçelerini Futbol Federasyonuna gönderdikten sonra kulüp adına açılmış olan banka hesaplarına gönderilecektir. Kulüpler katkı payı ücretlerini en geç 30 Eylül 2014 tarihine kadar alabileceklerdir. Bu tarihe kadar katkı payı dilekçelerini gönderip paralarını talep etmeyen kulüplere bu tarihten sonra ödeme yapılmayacaktır.
 
Müsabakalara gelmeyen, müsabakaları tamamlanmadan grup merkezinden ayrılan, sahte sporcu oynattığı TFF’ce tespit edilen, kupa törenine katılmayan ve müsabakalarda olay çıkartan takıma katkı payları ödenmeyecektir.
 
4- Final müsabakalarına katılacak takımların isimleri İl alfabetik olarak aşağıdadır.
 
1- ARABAYATAĞISPOR (BURSA)
2- DAMLASPOR (İSTANBUL)
3- KADIKÖYSPOR (SAMSUN)
4- EDESSA 7 YILDIZSPOR (ŞANLIURFA)
 
   Final Müsabakaları Kura Çekimi
   Final müsabakalarının kura çekimi şu şekilde yapılacaktır.
Finalist 4 takım alfabetik il sırasına göre sıra çekim kurasını çekerler.
Sıra çekim kurasına göre de takımlar eşleşme kuralarını çekerler.(1,2,3,4)
  14 Haziran 2014 – Birinci müsabaka (1 – 2)
  14 Haziran 2014 – İkinci müsabaka   (3 – 4)
   15 Haziran 2014 – (1– 2) mağlubu ile (3 – 4) mağlubu üçüncülük müsabakası
  15 Haziran 2014 – (1– 2) galibi ile (3 – 4) galibi birincilik müsabakası 
   
5- Müsabakaların süresi dakikadır. U14 kategorisinde yedek oyuncu sayısı 7, oyuncu değişikliği sayısı 5’dir.
 
6- Müsabakalar tek maçlı eleminasyon şeklinde oynanacaktır. Normal sürenin beraberlikle bitmesi halinde uzatma yapılmaksızın penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir.
 
  7- Müsabakalarda; Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2013– 2014 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.
 
 
          8-  Müsabakalarda Futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı veya pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Müsabakaların sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans ve itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu itiraz karara bağlanır.
 
  9- Birinci ve İkinci Kademedeki kulüp bilgi formu listesinin dışında kadrolarında yer verecekleri futbolcuların listesini bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’ne onaylattıracaklardır. Onaylattıkları ek kulüp bilgi formlarının bir nüshasını bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerine, bir nüshasını da lisanslarla birlikte grup müsabakasını oynayacakları Final müsabakalarının teknik toplantısında Federasyon Temsilcilerine vereceklerdir. Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’nce onaylanan listelerde ismi olmayan futbolcular kesinlikle oynayamaz.
  10-Hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular idari tedbirli olup haklarında gerekli işlem yapılmak üzere bilahare Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler. Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla, iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk resmi maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir.
  11-Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.
 12-Final müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce karara bağlanan, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl U14 Türkiye Şampiyonasına katılamazlar.
 
13-Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda, bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır.
 14- Müsabakalara katılan takımlar yapacakları itirazlar için Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince 200 TL. depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297253 no.lu hesabına (İBAN NO:TR62 00062000 1860 0006 297253) yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.
 
15- Müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımının bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisansta tahrifat yapıldığına v.b. konularda bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan 200 TL.’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.
Örneğin; 3 futbolcu için itiraz yapan takım 200 TL x TL. depozito yatıracaktır.
 
 16- Müsabakaların çim ve sentetik yüzeyli çim sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların her türlü saha içinde uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.
 
   Müsabakalarda her iki takım birbirinden farklı renk veya dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.
 
  17-  U14 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakemler ve görevlendirilecek Gözlemcilere ödenecek ücretler Türkiye Futbol Federasyonunca AFYS sistemi üzerinden ödenecektir.
  18-Müsabakalarda görevlendirilecek personel ücretleri Türkiye Futbol Federasyonunca ücret bordrolarını düzenleyip gönderen ilgili kuruluşun banka hesabına gönderilir.  Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcisi dahil 10’u geçemez. Ayrıca 2 kişi sedyeci ve 6 kişi top toplayıcı görevlendirilir.
                                                                                                                     
… TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ ….
 
NOT: Yozgat ASKF’de irtibat kurulacak kişi;
HAKAN BEKTAŞ
Yozgat ASKF Başkanı
Tel: 0532 497 50 79
  
EK: 1
 
 
 
 
(………………………………..…………………….……………………..)
Kulüp Adı
 
 
 
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
(Amatör İşler Müdürlüğüne)
ANKARA
 
 
 
  2013 – 2014 Sezonu U14 Türkiye Şampiyonası Final Müsabakalarına ................................................................ Grup Merkezinde katıldık.
 
  Kulübümüze Türkiye Futbol Federasyonunca verilecek olan 2.000 TL. Final Müsabakalarına katılım katkı payı bedelini kulübümüz adına açılmış olan .......................................................... Bankası ..................................... Şubesi ........................... nolu hesaba havale edilmesini arz ederim.
 
  Saygılarımızla.
 
 
   Kulüp Yetkilisi
       Adı - Soyadı
         Görevi
     Tarih-Kaşe-İmza
 
NOT: Bu dilekçe spor kulübünün başlıklı kağıdına yazılacaktır. Banka hesap numarası kesinlikle kulüp adına açılmış olmalıdır.
 
Amatör İşler Müdürlüğü Fax: 0 312 473 46 20                                                      
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.