Türkiye'de Bir İlk

Şanlıurfa Süper amatör küme ekiplerinden Güvenspor isim değişikliğine giderken kulübün adını 15 TEMMUZ ŞEHİTLERSPOR” olarak değiştirip Türkiye’de bir ilke imza atmış oldu

Türkiye'de Bir İlk

Şanlıurfa Süper amatör küme ekiplerinden Güvenspor isim değişikliğine giderken kulübün adını 15 TEMMUZ ŞEHİTLERSPOR” olarak değiştirip Türkiye’de bir ilke imza atmış oldu.

Şanlıurfa süper amatör ligde mücadele eden Güvenspor isim değişikliğine gidiyor. Güvenspor kulüp başkanı Sinan Günak, "Yıllardır Güvenspor ismiyle mücadele ettiğimiz kulübümüzün ismini 15 TEMMUZ Şehitlerspor olarak değiştirme kararı aldık.

Bu ülkeye ihanete kalkışan soysuzlara, en ağır cezanın verildiği 15 TEMMUZ tarihini, bizler de ölümsüzleştirebilmek için karınca kararınca böyle bir karar aldık. Bu amaçla hazırlıklarımızı yaptık ve ASKF seçimleri sonrasında şu an Güvenspor olan kulüp ismimizi 15 TEMMUZ ŞEHİTLERSPOR olarak tescil ettireceğiz.

Renk değişikliğine gidip gitmeme konusunda yönetim kurulu üyelerimizle yapacağımız istişare sonrası karar vereceğiz. Kısa süre önce biz de bir yakınımızı şehit verdik. Bu acılar asla unutulmaz.15 TEMMUZ ŞEHİTLERSPOR kulübü bu vatana gönül veren herkesin takımıdır. Şehitlerimizin vatan için, bayrak için ve iman için akıttıkları kana ve yazdıkları destanlara layık olacağız." Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER